Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

 

 

Archiwum
Wolska Jesień Kultury
koncert zespołu LemON
30 września 2017 godz. 18:00 - 19:30

2017 03 foto1 webLemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”. Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. Liderem zespołu jest Igor Herbut, wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że ,,śpiewa tak, że plomby wypadają”. 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola, Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny. 
Inauguracja Wolskiej Jesieni Kultury
IRA
24 września 2017 godz. 18:00

IRA MyZ przykrością informujemy, że koncert zespołu Wilki nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatora.

Zapraszamy na występ zespołu IRA w tym samym czasie i miejscu.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Muzyczne podróże
koncert operetkowo-musicalowy
23 września 2017 godz. 19:00-20:30

plakat4 webNadzwyczajny letni koncert, podczas którego wystąpi światowej sławy baryton Matjaž Robavs (Słowenia) oraz śpiewaczka polskiej narodowości - Izabela Kniaź (sopran). Podczas koncertu usłyszymy także skrzypaczkę Magdalenę Sokalską oraz mistrzowski zespół kameralny, który będzie towarzyszył artystom przez cały wieczór. W programie wydarzenia są największe przeboje operetki, musicalu oraz muzyki estradowej, dodatkowo połączone wątkiem słowiańskim. Starannie dobrany repertuar, fantastyczne aranżacje oraz oryginalny scenariusz zabierze widzów do zaczarowanej krainy muzyki i zabawy.

Soliści:

Matjaž Robavs - baryton, Izabela Kniaź – sopran

Zespół kameralny:
Magdalena Sokalska – skrzypce, Tomasz Rawski – perkusja, Tomasz Lupa – fortepian, Michał Kapczuk - kontrabas, Marcin Kaletka – saksofon

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
6. Warszawski Festiwal Szantowy
Port Wola
17 września 2017 godz. 16:00

Plakat szanty 2017 web6. edycja Warszawskiego Festiwalu Szantowego PORT-WOLA 2017
to konkursu dla zespołów grających muzykę żeglarską, organizowany przez Wolskie Centrum Kultury oraz Klub Żeglarski PRZECHYŁY.
Podczas 6. Festiwalu usłyszymy laureatów i wykonawców poprzednich edycji.
Jak co roku początkujący wykonawcy mają szansę na występ przed kilkutysięczną widownią, w towarzystwie gwiazd klimatów szantowych. Przy okazji będą walczyć o uznanie przyszłych fanów,
Atmosferę rywalizacji podsycać będzie perspektywa zdobycia wartościowych nagród, m.in. pobyty w luksusowym porcie WROTA MAZUR.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury, Klub Żeglarski PRZECHYŁY

Wstęp wolny.

 
Koncert z okazji 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku
Wola Pamięta!
13 sierpnia 2017 godz. 17:00 - 18:30

Orkiestra Gedeon Richter webOrkiestra Gedeon Richter Polska została założona w 1974 roku jako Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa”, od tego czasu, stanowi nieodłączny element życia kulturalnego miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki.
Składa się z 30 muzyków w większości grających na instrumentach dętych, oraz 2 perkusistów, gitarzysty basowego, oraz solistki - sopranistki. Kilku wiodących muzyków ma za sobą doświadczenie w orkiestrach takich jak: Filharmonia Narodowa, Opera Narodowa, Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego oraz inne orkiestry i zespoły zawodowe.

Repertuar orkiestry jest bardzo zróżnicowany: muzyka filmowa zarówno polska i zagraniczna, przeboje muzyki pop, utwory ze świata operetki, muzyki etnicznej, jazzu, oraz muzyki tanecznej.

Wstęp wolny


Organizator: Wolskie Centrum Kultury

 
IMPREZA BILETOWANA
Kabaret "Hrabi"
10 września 2017 godz. 18:00

CYRKUSNIKI webCyrkuśniki - najnowszy program kabaretu Hrabi. "Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik!"- lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola, Wolskie Centrum Kultury

Impreza biletowana.
Bilety: 50 zł proscenium, sektor środkowy 30 zł., sektory boczne ( prawy, lewy) 20 zł. do kupienia w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury, przy ul. Działdowskiej 6, w pon., wt. , pt. 8.00-16.00, śr., czw. 8.00-19.00 oraz w kasie Amfiteatru w dniu spektaklu, a także na www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl.

Organizatorzy uprzejmie proszą o przybycie min. 30 minut przed spektaklem, ze względu na procedury związane z organizacją imprez masowych (kontrola przy wejściu przez firmę ochroniarską).

 

 
Wolski Teatr Letni
BODO MUSICAL
9 września 2017 godz. 19:00 - 20:30

 

Bodo 02Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Swoistego uroku przedstawieniu dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. Na ekranie pojawiają się aktorzy, których kreacje aktorskie współgrają z postaciami na scenie, co daje efekt multiplikacji postaci. Ponadto widza czekają jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu. Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana, a wszystkie utwory to niezapomniane "międzywojenne" szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo ( Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki ). Barwne wizualizacje specjalnie na potrzeby spektaklu przygotowała Pani Pavlosky, artystka zajmująca się sztukami wizualnymi, wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą.
UWAGA! W spektaklu używane jest światło stroboskopowe!
Obsada:
Dariusz Kordek – Eugeniusz BODO
Agnieszka Darkowska/ Natasza Leśniak - Reri
Małgorzata Kampa/Klaudia Bryzek – Jadwiga Smosarska
Kamil Kuroczko/ Mirosław Woźniak – Witold Roland
Dariusz Taraszkiewicz – dziennikarz, żebrak
Piotr Gąsowski – gościnnie, głos konferansjera
Autorzy: Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Choreografia: Agnieszka Brańska
Aranże: Bogdan Kierejsza, Mikołaj Majkusiak
Wizualizacje: Pani Pawlosky
 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny. 
Koncert z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
3 września 2017 godz. 16:00

 DSC5625web

Muzyczną służbę w Wojsku Polskim Orkiestra rozpoczęła 18 maja 1947 roku w symbolicznym dla oręża polskiego miejscu, w Twierdzy Modlin. Po kilku miesiącach przeniesiona została do Poznania gdzie funkcjonuje do dziś. Pierwotnie funkcjonowała jako Orkiestra Garnizonowa Dowództwa Lotnictwa Operacyjnego, potem jako Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych, następnie Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej. Od lipca 2004 r. nosi nazwę Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.
W programie Orkiestry obok muzyki wojskowej i marszowej możemy usłyszeć utwory niemal każdego gatunku muzycznego. Dając niezliczoną liczbę koncertów dla społeczeństwa i widowni wojskowej OR SP położyła wielkie zasługi w popularyzowaniu światowych standardów muzycznych oraz utworów patriotycznych na trwale zapisanych w tradycjach muzycznych Wojska Polskiego. Orkiestra korzystnie prezentuje się w musztrze paradnej, której układy zawierają symbolikę rodzaju Sił Zbrojnych. OR SP utrzymuje bliskie kontakty z instytucjami artystycznymi Poznania i regionu, a także cenionymi kompozytorami.
Wielokrotnie koncertowała na światowych scenach, w niemal całej Europie, m.in. Belgii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, Włoszech i Danii, a także w Chinach.
W 2012 r. zespół został wyróżniony przez ministra obrony narodowej tytułem honorowym: „Przodująca Instytucja Wojskowa”. Mjr Paweł Joks - kapelmistrz orkiestry otrzymał nagrodą specjalną „Żołnierz Roku 2011”.

Po koncercie zapraszamy na poczęstunek tradycyjną, wojskową grochówką.

 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola, Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Pożegnanie lata
w Parku Sowińskiego
02 września 2017 godz. 12:00 - 22:00

pozegnanie lataJak co roku zapraszamy na „Pożegnanie Lata” do Parku Sowińskiego oraz Amfiteatru WCK. W godzinach od 12.00 – 17.00, w Parku Sowińskiego czynna będzie strefa rekreacyjno-sportowa dla dzieci i młodzieży (dmuchańce, malowanie buziek, występy klauna i fakira, konkurencje sportowe, służby mundurowe), zaś od godziny 17.00-22.00 na scenie Amfiteatru WCK odbędzie się festiwal disco polo, podczas którego wystąpią zespoły: DEFFIS, JORRGUS, THE LOVERS, CALIBRA. Imprezę poprowadzi konferansjer z radia VOX/POLO TV, transmitowaną przez telewizję POLO TV.Patronat medialny: POLO TV, Radio VOX, SUPER EXPRES

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Współorganizator: Wolskie Centrum Kultury, POLO TV, Radio VOX

Wstęp wolny. 
IMPREZA BILETOWANA
Wolski Teatr Letni
Gwiazda i ja

27 sierpnia 2017 godz. 19:00 - 20:30

gwiazda1,,GWIAZDA i JA” to jeden z największych broadwayowskich hitów. Rewelacyjna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu
z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu – Bette Davies – przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc.
Ta zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych
idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy
celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu
zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką
była Bette Davis dla amerykańskiej publiczności. Partneruje jej jedna z ulubionych przez Państwa
komediowych aktorek Anna Gornostaj. Przewrotne dialogi, zabawne sytuacje i dowcipna riposta to dodatkowe walory tej znakomitej sztuki.
Autorka Elizabeth Fuller dzięki znakomitemu ujęciu w dramat swojej ,,przygody z Gwiazdą” stała się
jedną z najbardziej znanych literackich celebrytek w Ameryce.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Impreza biletowana.
Ceny biletów: sektor centralny: 20 zł sektor lewy i prawy 20 zł, sektor VIP 35 zł do kupienia w siedzibie
Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6, w pon. - czw. 8.00 - 16.00, pt. 8.00 - 15.30, oraz w kasie Amfiteatru w dniu koncertu, a także na www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl.

Organizatorzy uprzejmie proszą o przybycie min. 30 minut przed spektaklem.

 
Wolskie Potańcówki
26 sierpnia 2017 godz. 17:00
PARK SZYMAŃSKIEGO

plakaty prev4aPotańcówki w Parku Szymańskiego od lat cieszą się ogromną popularnością. W tym roku zapraszamy na wspólną zabawę w rytmach biesiadnych, disco i disco polo. Zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej, który nie tylko zapowie przeboje, ale i zagrzeje wszystkich do wspólnego tańca. W przerwie zaprosimy państwa do plenerowej kawiarenki z orzeźwiającymi napojami i letnimi przekąskami.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
WYNAJEM, IMPREZA BILETOWANA 
Prog In Park
20 sierpnia 2017 godz. 16:00

Prog IN ParkKoncert w formie mini-festiwalu, na którym wystąpią artyści związani z szeroko pojęta muzyką progresywną.

Zagrają:
OPETH (Szwecja) wcześniej progresywny death metal, obecnie oldschoolowy rock, psychodeliczny rock
Riverside (Polska) rock progresywny, progresywny metal
Solstafir (Islandia) black metal, wiking metal, post metal, post rock
Blindead (Polska) post metal, post rock, rock
Lion Shepherd (Polska) rock progresywny, psychodelia, etno

Organizator: Knock Out Productions

Bilety: 169 zł – przedsprzedaż, 190 zł – w dniu koncertu

Bilety na koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

 
Wolski Teatr Letni
Scenariusz dla trzech aktorów
19 sierpnia 2017 godz. 19:00 - 20:30

sdta webSpektakl „Scenariusz dla trzech aktorów” wg tekstu Bogusława Schaeffera pod tym samym tytułem to, określając w największym skrócie, kabaret teatralny. Tekst, napisany pod koniec lat sześćdziesiątych, skrzy się tak nieprawdopodobnie aktualnym dowcipem językowym i sytuacyjnym że aż momentami trudno uwierzyć, że ma już tyle lat. Prosta historia o nieudanej próbie zrobienia spektaklu przez dwóch aktorów i reżysera pełna jest przezabawnych gagów, zarówno tych napisanych przez Schaeffera, jak i improwizowanych na żywo przez wykonawców. To wszystko plus konwencja spektaklu polegająca na ciągłym dialogu, a nawet współpracy z publicznością, składa się na niezwykły jego urok, który udziela się tej publiczności od pierwszych minut. Jeśli dodać do tego wyśmienitą grę dwóch wybitnych krakowskich aktorów: Marka Pysia i Macieja Ferlaka, to dostajemy tu mieszankę wybuchową.
Najkrócej mówiąc, mamy tu do czynienia z ok. 70 minutami wyśmienitej zabawy.

Reżyseria: Piotr Warszawski
Grają: Marek Pyś, Maciej Ferlak , Piotr Warszawski

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp Wolny.

 
WYNAJEM
Niech żyje Polska
15 sierpnia 2017 godz. 19:00

15Organizator: Towarzystwo Patriotyczne Fundacja Jana Pietrzaka

 

 
Wolskie Potańcówki
12 sierpnia 2017 godz. 17:00
PARK SZYMAŃSKIEGO

Potańcówki w Parku Szymańskiego od lat cieszą się ogromną popularnością. W tym roku zapraszamy na wspólną zabawę w rytmach biesiadnych, disco i disco polo. Zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej, który nie tylko zapowie przeboje, ale i zagrzeje wszystkich do wspólnego tańca. W przerwie zaprosimy państwa do plenerowej kawiarenki z orzeźwiającymi napojami i letnimi przekąskami.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Szemrane, zakazane
Koncert Trupy Teatralnej Warszawiaki
6 sierpnia 2017 godz. 18:00 - 19:30

14352531 1155524221162504 5368652252637188638 oWarszawiaki to Trupa Teatralna, której członków połączyła miłość do folkloru warszawskiego rozkwitającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Za cel stawiają sobie przypomnienie starszym i przybliżenie młodszym pokoleniom sznytu i klimatu dawnej stolicy, by jak sami mówią "to co czas wojny i czas powojenny skutecznie niszczył, dziś nie uległo zupełnemu zatraceniu. Aby to co w nas żyje nie zniknęło w tłumie. Na koncert składają się piosenki „Szemrane, zakazane”. Szemrane to repertuar ulicznych zawadiaków, wśród których znajdą się znane szlagiery i mniej znane utwory przedwojennej Warszawy w aranżacji pełnej gwary warszawskiej i cwaniackiego humoru. Zakazane to muzyczna opowieść o Warszawie okupowanej. Znajdziemy tu repertuar ze znanego filmu „Zakazane Piosenki” wzbogacony o nieznane teksty czerpane bezpośrednio ze źródeł konspiracyjnych.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp Wolny.

 
Letnie Spotkania Klimatyczne:
Koncert Orkiestry Wojskowej w Lublinie
30 lipca 2017 godz. 18:00 - 19:30

4

Orkiestra Wojskowa w Lublinie powstała w Sielcach nad Oką w styczniu 1944 r. Jest jedną z najstarszych orkiestr w Wojsku Polskim.

W szeregach orkiestry wychowało się wielu wspaniałych muzyków, którzy przyczynili się do licznych sukcesów zespołu, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia zdobyte na ogólnopolskich festiwalach i konkursach orkiestr wojskowych. Muzycy kilkakrotnie przebywali na wyjazdach artystycznych poza granicami kraju. W 2001 r. uczestniczyła w promocji Polski w NATO we Lwowie. Kolejne wyjazdy zagraniczne odbyły się w 2004 r. do Ołomuńca w Czechach na międzynarodową paradę orkiestr wojskowych oraz w 2007 r., kiedy muzycy orkiestry uświetnili uroczystości rocznicowe poświęcone zakończeniu II Wojny Światowej oraz 3 rocznicy wejścia Republiki Słowackiej do NATO w m. Prešov na Słowacji.

Obecnie orkiestra bierze udział w licznych imprezach organizowanych na terenie kraju z okazji świąt państwowych, wojskowych, patriotycznych a także religijnych. Dzięki bogatemu repertuarowi obejmującemu dzieła muzyki poważnej, marsze wojskowe, muzykę rozrywkową oraz pastorałki i kolędy, swoimi występami uświetnia szereg przeróżnych uroczystości. W swoim programie posiada także musztrę paradną, która pozwala zaprezentować społeczeństwu połączenie muzyki z pokazem wyszkolenia żołnierzy.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
Wolskie Potańcówki
29 lipca 2017 godz. 17:00
PARK SZYMAŃSKIEGO

Potańcówki w Parku Szymańskiego od lat cieszą się ogromną popularnością. W tym roku zapraszamy na wspólną zabawę w rytmach biesiadnych, disco i disco polo. Zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej, który nie tylko zapowie przeboje, ale i zagrzeje wszystkich do wspólnego tańca. W przerwie zaprosimy państwa do plenerowej kawiarenki z orzeźwiającymi napojami i letnimi przekąskami.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Włoski wieczór ze Stefano Terrazzino
23 lipca 2017 godz. 19:00 - 20:30

Stefano 009webTaneczny pokaz mistrzowskiej pary Stefano Terrazzino oraz Janja Lesar, znanych i lubianych bohaterów „Tańca z Gwiazdami.” Podczas koncertu publiczność bawić się będzie przy największych włoskich przebojach m.in.: Volare, Azzuro, Mambo Italiano, Oblivion, Sara Perche Ti Amo i in. Stefano Terrazino ma świetny kontakt z publicznością, a clou koncertu jest wspólna nauka tańca z przedstawicielami publiczności.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
IMPREZA BILETOWANA
Wolski Teatr Letni
Grace
i Gloria
16 lipca 2017 godz. 19:00 - 20:00

10592771 926346767382220 2317723168246068423 n

Gloria i Grace, spektakl przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji. Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Autor: Tom Ziegler
reżyseria: Bogdan Augustyniak, muzyka: Jerzy Satanowski, scenografia: Jerzy Rudzki, produkcja: Joanna Cywińska
obsada: Stanisława Celińska i Lucyna Malec
 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Impreza biletowana.
Ceny biletów: 20 zł - sektory boczne i środkowy, 40 zł - proscenium, do kupienia w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury, przy ul. Działdowskiej 6, w pon. - czw. 8.00 - 16.00, pt. 8.00 - 15.30, w pt. 14.07 8.00 - 13.30, oraz w kasie Amfiteatru w dniu koncertu, a także na www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl.

Organizatorzy uprzejmie proszą o przybycie min. 30 minut przed spektaklem.

 
Wolskie Potańcówki
15 lipca 2017 godz. 17:00
PARK SZYMAŃSKIEGO

Potańcówki w Parku Szymańskiego od lat cieszą się ogromną popularnością. W tym roku zapraszamy na wspólną zabawę w rytmach biesiadnych, disco i disco polo. Zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej, który nie tylko zapowie przeboje, ale i zagrzeje wszystkich do wspólnego tańca. W przerwie zaprosimy państwa do plenerowej kawiarenki z orzeźwiającymi napojami i letnimi przekąskami.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
DANZEL LIVE TOUR 2017
9 lipca 2017 godz. 19:00 - 20:30

Danzel 1webFenomenalny koncert na żywo w towarzystwie pięknych tancerek. Pełny energii, muzyczno-taneczny show! DANZEL – belgijski artysta mający na swoim koncie 3 miliony sprzedanych płyt na całym świecie, dziesiątki wyróżnień tj. MTV czy EMA. W czerwcu 2017 roku Artysta wyruszył w europejską trasę koncertową “DANZEL LIVE TOUR 2017”, a jednym miejsc, w którym wystąpi, będzie Amfiteatr WCK w Parku Sowińskiego. W trakcie koncertu usłyszymy największe przeboje Danzela m.in: Pump it up, You spin me round, My arms keep missing you, What is life czy Under Arrest.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Cygański Teatr Muzyczny TERNO
2 lipca 2017 godz. 18:00 - 20:00

094 2013 07 07 Terno fot Arkadiusz Sikorski60-lat wędrówki artystycznej Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO z programem przedstawiającym muzykę i tańce Cyganów bałkańskich, rosyjskich, węgierskich i hiszpańskich.

W programie m.in. piosenki cygańskie kompozycji Edwarda Dębickiego, które na stałe wpisały się w dziedzictwo kulturowe polski, piosenka " Idź swoją drogą" sł. Jonasz Koffta, muz. E.Dębicki ( Grand Prix Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z repertuaru Edyty Geppert) oraz piosenka " Cygański Wóz" sł. Jerzy Ficowski, muz. E.Dębicki z repertuaru Anny German.W programie także: utwory muzyczne, solowe na akordeon, "Słowik" muzyka cyganów rumuńskich, utwory solowe na skrzypce " Czardasz Montiego", tańce solowe,"Serbianka”, tańce zbiorowe " Taniec z chustami", "Węgierka".

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
IMPREZA BILETOWANA
Wolski Teatr Letni
Klub Mężusiów
Skok w bok- Teatr Capitol
25 czerwca 2017 godz. 19:00 - 21:00

Dyrekcja Teatru Capitol z przyczyn niezależnych od teatru zmuszona jest zmienić tytuł spektaklu prezentowanego w Amfiteatrze Parku Sowińskiego w dniu 25 czerwca 2017 z “Klubu mężusiów” na najnowsza premierę “Skok w bok” Donalda Churchilla i Petera Yeldhama w reżyserii Andrzeja Rozhina.

W spektaklu zagrają Monika Krzywkowska, Joanna Moro, Jacek Kopczyński, Robert Wabich, Marta Chodorowska, Magda Wróbel, Michał Malinowski. 

Godziny przedstawienie nie ulegają zmianie. Mamy nadzieję, że nasza najnowsza komedia spotka się  z gorącym przyjęciem, podobnie jak na spektaklach przedpremierowych w naszej siedzibie. 

Za wszystkie niedogodności serdecznie Państwa przepraszamy.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Bilety w cenie:

- sektory boczny i środkowy – 20 zł.,
- krzesła na proscenium – 35 zł.,

do kupienia w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 w  pon., wt. ,pt. 8-16, śr., czw. 8.00-19.00,  w kasie Amfiteatru w dniu koncertu, a także na www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl.

 

 

 
IMPREZA BILETOWANA
VI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY WOLA m.st. WARSZAWY "WIWAT WAKACJE 2017"
24 czerwca 2017 godz. 11:00 - 21:00

IMG 5109Wolskie Centrum Kultury oraz Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Mazowiecki zapraszają 24 czerwca b.r. w godz.10.00 21.00, na VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Woli m. st. Warszawy „Wiwat wakacje 2017”.

Tancerze rywalizować będą w przepięknej scenerii Amfiteatru Parku Sowińskiego.

Na parkiecie zmierzą się pary taneczne w tańcu towarzyskim – dzieci i młodzież oraz dorośli we wszystkich kategoriach wiekowych (do 9, 10-11, 12-13, 14-15 lat oraz powyżej 15 roku życia) i w różnych klasach tanecznych. Uczestnikami będą reprezentanci klubów i szkół tańca zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym z województwa mazowieckiego oraz z miast z terenu całej Polski.

Rywalizację taneczną par oceniać będzie profesjonalne jury, składające się z 10 sędziów. O końcowym wyniku decydowała będzie prezentacja tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota, quick stepa oraz latynoamerykańskich: samby, cha-cha-cha, rumby, paso doble i jive'a. Jury będzie brało pod uwagę dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, charakter tańca, ogólny wyraz artystyczny. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i niespodzianki. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie - 30 zł, do kupienia w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 w pon., wt. ,pt. 8-16, śr., czw. 8.00-19.00, w kasie Amfiteatru w dniu koncertu.

Opłaty startowe dla tancerzy: 30 zł za styl/kombinacje od osoby.

Organizator: Wolskie Centrum KulturyPolskie Towarzystwo Taneczne - Okręg Mazowiecki.

PTTlogo           

 
Festiwal Orkiestr Wojskowych
23 czerwca 2017 godz. 19:00 - 21:00

13

Koncert Inauguracyjny 4. Edycji Festiwalu Orkiestr Wojskowych – Warszawa 2017 w wykonaniu Orkiestry Greckich Sił Powietrznych oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych w amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury przy ulicy. Elekcyjnej 17.

 Orkiestra Greckich Sił Powietrznych została założona w 1947 r. Jej misją jest zapewnienie oprawy muzycznej  wydarzeń wojskowych, społecznych, kulturalnych, religijnych i rekreacyjnych.  Obecnie w składzie orkiestry jest 49 muzyków koncertujących na międzynarodowych festiwalach m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Korei, Włoszech, Malcie, Albanii, Ukrainie, Rosji, Rumunii i Belgii.

Orkiestra  Reprezentacyjna Wojsk Lądowych powstała w 1952 roku we Wrocławiu. Koncertuje w Polsce i za granicą, zyskując popularność i sympatię publiczności. O kunszcie artystycznym „Wrocławskiej Reprezentacyjnej” świadczą  nagrody i wyróżnienia uzyskane na festiwalach oraz konkursach orkiestr reprezentacyjnych WP oraz udział w międzynarodowych festiwalach, m.in. w Belgii, na Węgrzech, we Francji, Austrii, Kanadzie, Holandii i w Niemczech.

Swoje najciekawsze utwory Orkiestra utrwaliła w nagraniach radiowych, popularyzując wartościowe utwory polskiej i światowej muzyki poważnej, ludowej, rozrywkowej i filmowej. Repertuar ten znalazł się także w nagraniach płytowych m.in. „Panorama Śląska”, „50 lat minęło”, „10 polskich marszy wojskowych na orkiestrę dętą”, „Bo wolność krzyżami się mierzy” , „Święta pokoju i pokój Świąt”.

Dowódcą – Kapelmistrzem orkiestry jest mjr dr Mariusz Dziubek.

W ramach festiwalu odbędzie się także  koncert 24 czerwca o godz. 18.00, w amfiteatrze Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie zobaczymy Orkiestry Wojskowe z Dęblina i Siedlec. Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie Koncert Galowy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. W niedzielę, 25 czerwca br. o godz. 16.00, przy ul. Łazienkowskiej zaprezentują się najlepsi, polscy i zagraniczni muzycy w mundurach, którzy wielokrotnie brali udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju oraz na świecie.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury, Dowództwo Garnizonu Warszawskiego

Wstęp wolny

 
Koncert Laureatów
XXXVII Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych
18 czerwca 2017 godz. 16:00 - 19:00

PAZA 0342Wręczenie nagród i występ Laureatów w kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, kabaretowych i teatralnych.

Wolskie Centrum Kultury od 37 lat jest organizatorem Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych o zasięgu województwa mazowieckiego. W czasie 5 dni mogą zaprezentować się zespoły w wielu kategoriach wokalnych, tanecznych, folklorystycznych, musicalowych, kabaretowych i teatralnych. Rokrocznie przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, dając im możliwość prezentacji swoich umiejętności i pasji w przygotowanych specjalnie programach, ocenianych przez profesjonalne Jury. Możliwość występu przed publicznością mobilizuje wykonawców, podnosząc w nich wartości artystyczne do osiągania coraz wyższego poziomu.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
WYNAJEM, IMPREZA BILETOWANA (organizator: Makroconcert)
Patricia Kass
17 czerwca 2017 godz.20:00

partycja kassWyjątkowa francuska wokalistka, już w czerwcu, na specjalną prośbę widzów powraca do Polski, na cztery wyjątkowe koncerty we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i w Katowicach. Patricia Kaas jest ikoną w Europie Wschodniej, Azji, Niemczech i wielu innych krajach, gdzie stanowi kwintesencję ducha wiecznego francuskiego chanson, ale to przede wszystkim cudowny wykonawca na żywo.

Muzyka francuska od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Charakterystyczna chrypka wokalistki i romantyczny język wspaniale łączą się z muzyką, dając za każdym razem rewelacyjny efekt. Patricia Kaas jest rozpoznawalna na całym świecie, krytycy nazywają ją następczynią Edith Piaf, została wyróżniona wieloma nagrodami. Na koncertach uwodzi swoim głosem i oczarowuje osobowością, a rozpierająca ją energia mieszająca się z nostalgią udziela się publiczności. Każdy jej występ to prawdziwe artystyczne wydarzenie.

Długo oczekiwany dziesiąty - dwupłytowy album zatytułowany po prostu Patricia Kaas ukazał się 18 listopada 2016. Po 4 latach od wydania poprzedniego albumu Kaas Chante Piaf (Złota Płyta w Polsce!, Dream Music, 2012), artystka powraca z nowym materiałem. To jej pierwszy w pełni autorski materiał od 13 lat. Płyta Patricia Kaas to zbiór 13 nowych piosenek, wśród których znalazły się 2 single Le jour et l’heure oraz Madame tout le monde. Na drugim krążku znalazło się 5 utworów Patricii w wersjach akustycznych.

Organizator: Makroconcert

Bilety już w sprzedaży na:
www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik. 

 

 

Wolski Korowód
11 czerwca 2017 godz. 14:00 - 19:00

kw 5 300x300przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych
Park im. gen Józefa Sowińskiego:
• godz. 14:00 – 18:00
Prezentacja ofert organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, placówek ochrony zdrowia i innych partnerów.
W Strefie Ruchu i Strefie Umysłu - nieodpłatne porady, konsultacje, badania profilaktyczne. Interaktywne warsztaty, konkursy, rodzinna gra miejska, współtworzenie muralu wolskiego.
Amfiteatr:
• od godz. 17:00-18:00 – występy artystyczne i konkursy rodzinne,
• od godz. 18:00-19:00 – gwiazda wieczoru zagra koncert dla mieszkańców Woli.

 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

d:Amore
Wolski Teatr Letni
10 czerwca 2017 godz. 18:00 - 19:30

PLAKAT D AMORE internetWystąpi Nicola Palladini z towarzyszeniem zespołu muzycznego.

AMORE to po włosku MIŁOŚĆ. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej.Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.

Spektakl muzyczny „d:Amore” w reżyserii Palladiniego to widowisko, które dowodzi, że o sztuce najlepiej mówi się sztuką. Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60tych- Dalidy, Elvisa Presley'a, The Beatles, czy Roberty Flack.

Nicola Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo -czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka -stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. To rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu.

„d:Amore” to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji. Akcja rozgrywa się w latach 60 tych XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej, rewolucji seksualnej a nawet strajków '68. Tłem będą wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy poprzedniej produkcji Palladiniego, Ciao Ciao Bambina.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
Dzień Dziecka na Woli
4 czerwca 2017 godz. 12:00 - 17:00

DzienDziecka9Jak co roku, w Amfiteatrze WCK, zapraszamy na imprezę z okazji Dnia Dziecka.

Na terenie Parku Sowińskiego dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych urządzeń rekreacyjnych, a także z atrakcji przygotowanych przez wolskie placówki kulturalne, które organizować będą liczne animacje plastyczne, ruchowe, malowanie twarzy, konkurencje sportowe oraz gry i konkursy z nagrodami.

O godz. 16.00 na scenie Amfiteatru gościnnie wystąpi Teatr dla Dzieci. W trakcie całej imprezy odbędą się prezentacje różnorodnych działań profilaktyczno-medycznych oraz pokazy służb mundurowych.

Na terenie Parku stanie też instalacja teatralna, w interaktywny sposób przedstawiająca starą zagrodę, odbędą się pokazy i warsztaty sztuki cyrkowej, grupowe skakanie przez „Skakankę Gigant”, puszczanie dużych baniek mydlanych, komiczny konkurs „Siłomierz”, warsztaty kulturalne oraz pokaz etiud parateatralnych.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
IMPREZA BILETOWANA
XVII Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka
Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu
Koncert inaugurujący
3 czerwca 2017 godz. 18:00 - 20:30

Sergei NAKARIAKOV web„Paganini trąbki” – Sergei Nakariakov, Sinfonia Varsovia i Renato Rivolta na jednej scenie! Publiczność wysłucha wirtuozerskich wykonań utworów Verdiego, Czajkowskiego i Arbana. Na deser usłyszymy symfonię „Z Nowego Świata” Dvořáka ze znanym wszystkim motywem z Gwiezdnych Wojen. To wszystko w pięknej scenerii Amfiteatru Sowińskiego w Warszawie.

Wykonawcy:
Sergei Nakariakov - trąbka
Sinfonia Varsovia
Renato Rivolta – dyrygent

Program:
Giuseppe Verdi – Uwertura do opery „Moc Przeznaczenia”
Piotr Czajkowski – Wariacje rokoko op. 33, w wersji na flugelhorn i orkiestrę
Jean-Baptiste Arban – „Karnawał wenecki” na trąbkę i orkiestrę
Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata”

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Bilety w cenie:

- Sektor centralny: 30zł
- Sektor lewy i prawy 25 zł
- Sektor VIP 60 zł

do kupienia w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 w  pon., wt. ,pt. 8-16, śr., czw. 8.00-19.00,  w kasie Amfiteatru w dniu koncertu, a także na www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl.

 
Festiwal Śpiewających Szkół
28 maja 2017 godz.16:00 - 21:00

28 maja Szymon Chodyniecki webDla młodych wykonawców udział w XI Festiwalu Śpiewających Szkół, to możliwość występu na dużej, profesjonalnej scenie. To także okazja do zaprezentowania swojego talentu wokalnego szerokiej publiczności, pokonania tremy, a może nawet wstęp do estradowej kariery? W czasie eliminacji, które odbędą się w szkołach, weźmie udział ok. 300- 400 uczniów, spośród których jury wybierze finałową 15-tkę. Festiwal co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, początkowo był tylko konkursem dzielnicowym, obecnie ma zasięg wojewódzki.

W kulminacyjnej części XI Festiwalu Śpiewającym Szkół, jako gość specjalny, wystąpi Szymon Chodyniecki z zespołem, który jest jednym z najzdolniejszych wokalistów młodego pokolenia. Znakomicie wykształcony muzycznie, wykonawca wielu przebojowych piosenek, bardzo obecnie popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp Wolny

 

 

 

 
IMPREZA BILETOWANA
Wolskie Zdarzenia Kabaretowe
Kabareton Wola 2017
27 maja 2017 godz.16:00 - 19:00

Kabaret Czesuaf V webKabaret Czesuaf wystąpi z najnowszym programem „Niebezpieczne związki” . W repertuarze skecze i piosenki, które opisują związki, w które angażują się ludzie – nie tylko damsko-męskie. W programie każdy znajdzie coś dla siebie: widzowie – dobrą zabawę i refleksję, artyści - miłe podłechtanie ego oraz zasłużoną gażę.

Kabaret K2 komentuje rzeczywistość dynamicznie, unikając nachalnej dydaktyki i łzawego liryzmu. Skecze, powstają na podstawie uważnej i przetworzonej obserwacji świata, umiejętnie podkręcają absurdalność komentowanych zdarzeń. K2, programowo unikając wulgaryzmów, które mają maskować brak żartu, nie boi się tematów kontrowersyjnych o czym świadczy niezmienny aplauz publiczności oraz liczne nagrody wśród których są m.in.: I nagrody publiczności na SZPAK 2012, MULATKA 2012, FERMENTY 2012, PrzeWAŁka 2013 i wiele wiele innych.

Bilety w cenie:

- sektory boczny i środkowy – 20 zł
- krzesła na proscenium – 35 zł

do kupienia w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury, przy ul. Działdowskiej 6 w pon., wt. ,pt. 8-16, śr., czw. 8.00-19.00, w kasie Amfiteatru w dniu koncertu, a także na www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

 

 

 

 
IMPREZA BILETOWANA
Mistrzowie muzycznych krajobrazów -Vivaldi/ Morricone
Koncert Krzysztofa Jakowicza z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej
21 maja 2017 godz. 17:00 - 19:00

logo FN pl podstawowe koloroweZapraszamy na wyjątkowy koncert, w którym perły muzyki barokowej zabrzmią obok przebojów Ennio Morricone. To niepowtarzalna okazja wysłuchania słynnych Czterech pór roku Antonio Vivaldiego w wykonaniu wybitnego wirtuoza skrzypiec – Krzysztofa Jakowicza. Artyście towarzyszy Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod kierownictwem artystycznym Jana Lewtaka. filharmoniaW drugiej części koncertu orkiestra przeniesie słuchaczy w świat muzyki filmowej. Zabrzmią arcydzieła Ennio Morricone, słynne tematy z takich filmów jak Misja, Dawno temu w Ameryce, Wydarzyło się kiedyś na Dzikim Zachodzie czy Zawodowiec. W partiach solowych swe umiejętności zaprezentują utalentowani soliści: Magdalena Schabowska (sopran), Joanna Monachowicz (obój), Krzysztof Bednarczyk (trąbka) i Maria Lewicka (flet).

Serdecznie zapraszamy na tę niecodzienną, muzyczną ucztę!

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Bilety w cenie:

- boczne sektory – 20 zł
- środkowy sektor 25 zł
- wyściełane krzesła na proscenium – 50 zł

do kupienia w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 w pon., wt. , pt. 8-16, śr., czw. 8.00-19.00, w kasie Amfiteatru w dniu koncertu, a także na www.ticketpro.pl i www.biletyna.pl.

 

 

 

 
Judy
Wolski Teatr Letni
20 maja 2017 godz.17:00 - 18:30

 

20 maja Katarzyna misiewicz Zurek20 maja Lesław Zurek„Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland.

Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku, w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej, tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę - trzy tygodnie później zmarła na skutek przedawkowania barbituranów. Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całego życia. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego.

Czas trwania: 70 minut

Obsada: Katarzyna Misiewicz-Żurek, Lesław Żurek

Akompaniament: Adam Ćwiek

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
Kaszana zdalnie sterowana
Wolski Teatr Letni
13 maja 2017 godz.19:00 - 21:00

kaszana1Muzyka i słowa: Piotr Bukartyk, scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski, kierownictwo muzyczne: Fabian Włodarek, Jerzy Satanowski.

Piotr Bukartyk napisał ponad 400 piosenek, a niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami, np.: Kobiety jak te kwiaty, Niestety trzeba mieć ambicję, Sznurek, W życiu liczy się porządek  czy Małgocha. Artysta początkowo występował w typowo bardowskim klimacie: gitara akustyczna i śpiew, ale w 1998 roku  rozpoczął współpracę z zespołem Sekcja. Jej efektem był  album zatytułowany "Z głowy". Stylistycznie oscylował wokół dosyć tradycyjnie pojmowanego rocka, ale teksty pozostały utrzymane w konwencji półpoważnej, co można już zaobserwować po samych tytułach kompozycji, takich jak Wino proste musi być czy Kaszana.  Bukartyk komponuje też utwory dla innych artystów ( Varius Manx, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Krzywy), jednak zazwyczaj to on sam jest interpretatorem swoich piosenek. Jerzy Satanowski o spektaklu: Nasz spektakl jest pierwszą próbą przeniesienia  piosenek Piotra Bukartyka na innych wykonawców, pozornie nie z tej samej bajki co autor. Podjęli się tego zadania  aktorzy bardzo charakterystyczni. Jako autor scenariusza i reżyser uważam, że będzie to przygoda ciekawa i zaskakująca, zarówno dla publiczności jak i autora. Gdybym miał jednym zdaniem określić ten spektakl, napisałbym tak: poetycko-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce nie pozbawiona akcentów uniwersalnych.

Obsada: Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Tkacz Krystyna, Żak Katarzyna, Jacek Bończyk, Jan Janga Tomaszewski.

Zespół muzyczny: Fabian Włodarek: piano, akordeon, Wiesław Wysocki: saksofony, klarnety, flet, klawisze, Paweł Stankiewicz: gitary, Konrad Kubicki: bas, Robert Siwak: perkusjonalia.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
Marek Piekarczyk
Akustycznie
7 maja 2017 godz.17:00 - 19:00

Marek Piekarczyk m 2W czasie koncertu zatytułowanego Marek Piekarczyk – akustycznie zabrzmią ballady rockowe, ale także piosenki m.in. z repertuaru takich zespołów jak: Skaldowie i Czerwone Gitary. Nowe, ciekawe aranżacje, w połączeniu z wyjątkowym głosem Marka Piekarczyka, zapewnią  dobrą zabawę, ucieczkę od współczesnych, muzycznych stereotypów i  możliwość powrotu do wspomnień.

Markowi Piekarczykowi na scenie będą towarzyszyli muzycy: Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
Andrzej Piaseczny
25 lat na scenie
6 maja 2017 godz.17:00 - 19:00

PIASEK 1Rok 2017 będzie dla Andrzeja Piasecznego czasem pełnym wspomnień, mija bowiem 25 lat od jego debiutu scenicznego.

W czasie trasy koncertowej, z okazji jubileuszu, artysta zabierze nas w sentymentalną, muzyczną podróż. Usłyszymy zarówno piosenki z czasów współpracy z zespołem Mafia i Robertem Chojnackim, takie jak: Budzikom śmierć i Niecierpliwi, jak również najnowsze przeboje: Chodź, przytul, przebacz czy Śniadanie do łóżka.

Podczas koncertu nie zabraknie też premierowych nagrań z najnowszej płyty Andrzeja Piasecznego, która zostanie wydana w maju 2017 z okazji 25-lecia.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl