Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

 

 

Archiwum 2016
KONCERT MŁODZIEŻOWEJ
RADY DZIELNICY
Woo Men, Eiffel Towels, Karolina Czarnecka
21 maja 2016 godz. 18:30

12545862 10153873201947171 1067892691 oKoncert zorganizowany z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Wystąpią zespoły młodzieżowe: Eiffel Towels i Woo Men, w finale imprezy wystąpi Karolina Czarnecka, której towarzyszą muzycy: Mateusz Łupiński - puzon, Bartłomiej Łupiński - puzon, syntezator, Kuba Łupiński - trąbka, Michał Siwak - dj, Marcin Wippich - perkusja.

Zespół Woo Men pojawił się na scenie rozrywkowej w grudniu 2013 roku.
Od tego czasu podbijają serca publiczności kolejnych festiwali i klubokawiarni nie pozostawiając innego wyboru, jak tylko ulec hipnotyzującym dźwiękom swojej muzyki. Łączy ona w sobie nie tylko mocne rockowe uderzenie z wiecznie młodym funkowym brzmieniem, ale także potrafi zaskakiwać uwodzącym akcentem delirycznego zapamiętania.

Skład zespołu:
Wokal - Michał Malicki
Gitara prowadząca - Jan Stawiarski
Gitara Basowa - Tytus Duchnowski
Gitara rytmiczna/Klawisze - Bartosz Mróz
Perkusja - Mateusz Kulesza

Zespół Eiffel Towels został utworzony pod koniec sierpnia 2014 roku. Założyli go Antoni Machej(gitara rytmiczna i wokal) oraz Michał Maciążek(gitara prowadząca). Wraz z rozpoczęciem projektu zaproszony został do wspólnego udziału perkusista - Krzysztof Henrych. W tym składzie rozpoczęli tworzyć własną twórczość, do której każdy dokładał swoją cegiełkę ze zgoła innych stylów muzycznych, tworząc oryginalną i energiczną, płynącą wprost z ich serc mieszankę. Przez długi czas mieli problem ze znalezieniem gitarzysty basowego, który był kilkukrotnie zmieniany, aby w końcu od listopada 2015r. został nim Filip Kucharczyk.

Organizatorzy:

 • Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
 • Wolskie Centrum Kultury
 • Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny

 
KOBIETA DO ZJEDZENIA
spektakl Magdaleny Smalary 
8 maja 2016 godz. 16:00


kobieta do zjedzeniaPiosenki o przyjemnościach, najsmaczniejszy recital Rzeczpospolitej!

Muzyczna opowieść o jednej z naszych największych namiętności. Będzie o smakach, apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, skrobiach i różnorodnych dietach.

Wprawdzie nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym co jedzą, wprawdzie niektórym jest wszystko jedno, ale warto uświadomić sobie, że o jedzenia pisali najwięksi, nadając mu rangę niemalże metafizyczną, dość wspomnieć proustowskie Magdalenki.

Aktorce towarzyszy zespół w składzie: Urszula Borkowska, Marcin Świderski, Marcin Fidos, Marcin Słomiński.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
SKALDOWIE
Wiosna... znów nam ubyło lat! 
1 maja 2016 godz. 16:00

SkaldowieKoncert zespołu  Skaldowie w kameralnym składzie, inaugurujący sezon w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Założyciele i liderzy zespołu Skaldowie, Jacek i Andrzej Zielińscy, przypomną między innymi takie przeboje  jak: „Prześliczna wiolonczelistka",  „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", „ Z kopyta kulig rwie" , Wszystko kwitnie w koło" i wiele, wiele innych...

Pozostali muzycy to: Bogumił Zieliński, Rafał Tarcholik, Gabriela Zielińska – Tarcholik.

Zapraszamy serdecznie do sentymentalnej, muzycznej podróży!

www.skaldowie.pl

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

 
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!
3 maja 2016 godz. 16:00


Koncert piosenek patriotycznych z różnych epok. W programie będzie można usłyszeć zarówno te, dedykowane 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, jak i te śpiewane w okresie I  i II wojny światowej czy  w dwudziestoleciu międzywojennym. Ciekawe połączenie najbardziej znanych utworów walczącej i niepodległej Polski. Wykonawcami będą artyści związani z warszawskimi scenami muzycznymi: Anna Grabowska i Piotr Pieron. Oboje od wielu lat zdobywają serca publiczności śpiewając  w spektaklach teatralnych i operowych, ale jest im bliski także nieco lżejszy repertuar.

Artystom  akompaniować  będzie - Urszula Borkowska.

Zaprosimy publiczność do wspólnego śpiewania naszych narodowych pieśni i  piosenek, co zawsze tworzy niezwykłą atmosferę koncertu.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
WYNAJEM - FUNDACJA CENTAURUS
GRAMY DLA ZWIERZĄT
w całej Polsce!
7 maja 2016 godz. 12:00 - 21:00


MRWystąpi:
Maryla Rodowicz

Ambasadorka Fundacji CENTAURUS

Atrakcje: miasteczko zwierząt, miasteczko zabaw dla dzieci, pokazy iluzji, malowanie twarzy, gry i zabawy, kuchnia wegetariańska, jarmark, wybory Miss i Mister Kundelków, wystawa "Człowiek i Zwierzę", mnóstwo innych atrakcji !

Kup cegiełkę/bilet na koncert na www.gramydlazwierzat.pl

Więcej na:
www.gramydlazwierzat.pl

www.miastadlazwierzat.pl

www.centaurus.org.pl
 

Organizator: Fundacja CENTAURUS
Wstęp wolny

Patronat medialny:

tvpinteriazłote

 
WYNAJEM - UNIWERSYTET WARSZAWSKI
JESTEM Z UW - ABSOLWENCI ABSOLWENTOM
14 maja 2016 godz. 17:00


Koncert jest częścią obchodów 200- lecia Uniwersytetu Warszawskiego i zwieńczeniem Światowego  Zjazdu Absolwentów UW. Na scenie zobaczymy i usłyszymy artystów związanych z UW, m.in. Magdę Umer, Elektryczne Gitary, T.Love i Muńka Staszczyka, Zespół Reprezentacyjny, Poparzonych Kawą Trzy, Ifi Ude, Ernesta Brylla, Marcina Stycznia, Alicję Majewską, Kazika Staszewskiego i kwartet Pro Forma oraz big-band Zygmunta Kukli.

Prowadzenie: absolwenci UW – Artur Andrus i Katarzyna Pakosińska.
Reżyseria: prof. Andrzej Strzelecki, Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Organizator: Uniwersytet Warszawski

Wstęp za wejściówkami, którymi dysponuje organizator. Szczegóły na www.uw200.pl

Rejestracja na Zjazd i koncert >>>


 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY, SINFONIA VARSOVIA
XVI Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka

SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
12 czerwca 2016 godz. 18:00

LMMuzyka klasyczna to nie tylko utwory słyszane za murami sal koncertowych. Już po raz 16. Orkiestra Sinfonia Varsovia organizuje Festiwal dla mieszkańców Warszawy. Po raz kolejny zagra w środku miasta – w parkach, na placach, w muzeach.

Festiwal rozpocznie wyjątkowe wydarzenie – Sinfonia Varsovia wystąpi w Amfiteatrze Sowińskiego w samym sercu Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. Orkiestrę poprowadzi obchodzący w tym roku jubileusz 80. Urodzin Maestro Jerzy Maksymiuk, a cały koncert uświetni znany szerokiej publiczności pianista i kompozytor Leszek Możdżer.

W programie znajdą się utwory Georga Gerschwina, znanego z takich kompozycji jak Summertime czy Błękitnej rapsodii oraz Leonarda Bernsteina, który skomponował muzykę m.in. do popularnego musicalu West Side Story. Bilety na koncert inauguracyjny będą dostępne w symbolicznej cenie – już od 20 zł. Na pozostałe koncerty odbywające się w ramach Festiwalu będzie wstęp wolny.

Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu został zainicjowany w 2001 roku przez założyciela i wieloletniego dyrektora orkiestry – Franciszka Wybrańczyka. Ta cykliczna impreza, dostępna dla bardzo szerokiej publiczności, wpisała się już na stałe w pejzaż kulturalny Warszawy, zyskując sobie sympatię jej mieszkańców. Ideą Festiwalu jest zaprezentowanie słuchaczom wielkich dzieł literatury muzycznej w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz znakomitych solistów i dyrygentów.

W tym roku Festiwal rozpocznie się 12 czerwca w Amfiteatrze Sowińskiego, a zakończy równo tydzień później, 19 czerwca, w siedzibie Sinfonii Varsovii podczas plenerowego koncertu przy Grochowskiej 272. Współorganizatorem koncertu inaugurującego Festiwal jest Wolskie Centrum Kultury.

 

Ceny biletów:

 • sektor lewy i sektor prawy - 20 złotych
 • sektor środkowy - 25 złotych
 • sektor VIP na proscenium - 80 złotych

 

BRAK BILETÓW W SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro , na www.biletyna.pl
oraz wWolskim Centrum Kultury: Działdowska 6 (pn, wt., 8-16, śr., czw., 8-19) a  także w  Amfiteatrze w  dniu przedstawienia.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury i Sinfonia Varsovia

Zobacz plan widowni >>>

BRAK BILETÓW W SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ

logo nowe SV plus SyrenkaCJG logotyp pion biale tloRMF Classicnaszemiasto

 ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
WOLSKI KOROWÓD
przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych
22 maja 2016 godz. 15:00

Miasteczko Pomocowo – Zdrowotne:

 • godz. 14.00 - 18.00
  Prezentacja ofert instytucji publicznych, placówek ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych i innych partnerów.
  Nieodpłatne porady, konsultacje, badania profilaktyczne. Konkursy, gry integracyjne dla całych rodzin.

Amfiteatr:

 • od godz. 17.00 – występy artystyczne i konkursy rodzinne,
 • od godz. 18.00KWARTET RAMPA w programie pn. „Piosenka jest dobra na wszystko"

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
WYNAJEM - GALICJA PRODUCTIONS
COMA SYMFONICZNIE
11 czerwca 2016 godz. 20:00 (wejście od 18:00)

symfonicznie-b-iext4832024Po sukcesie, jaki odniósł na przestrzeni ostatnich lat, projekt COMA SYMFONICZNIE, mamy zaszczyt zaprosić na kolejną, wyjątkową odsłonę tego cyklu. Ostatni, pożegnalny koncert Symfoniczny odbędzie się w Warszawie, w Parku Sowińskiego już 11 czerwca 2016 roku.

W czerwcu 2009 r. miał miejsce specjalny koncert zespołu Coma wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich - marzenie każdej rockowej grupy. W kolejnych latach zespół wraz z orkiestrą występował kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce. Koncerty symfoniczne Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.

Ponad dwugodzinne widowisko zabierze słuchaczy w wyjątkową podróż przez dyskografię zespołu, prezentując najważniejsze utwory z dorobku Comy w aranżacjach z kilkudziesięcioosobowym składem Orkiestry. Podczas koncertu pojawią się numery doskonale znane fanom z wydawnictwa "Symfonicznie", ale nie tylko.

Bilety do nabycia:

Bilety wyłącznie z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY
DWIE POŁÓWKI POMARAŃCZY
Teatr Capitol
28 maja 2016 godz. 19:00

 

 • Obsada: Jarosław BOBEREK, Marta CHODOROWSKA, Grażyna ZIELIŃSKA, Cynthia KASZYŃSKA, Cynthia KUŹNIAK
 • Autor: Iga Kownacka
 • Reżyseria: Maria Ciunelis
 • Ruch sceniczny: Zofia Rudnicka
 • Scenografia: Magdalena Michalska
 • Kostiumy: Michalina Rydel, Joanna Sobczak
 • Opracowanie muzyczne: Piotr Golla
 • Projekt plakatu: Marcin Fidura
 • Data premiery: 09.09.2012 r.
 • Czas trwania: 100 minut z przerwą

pomarancza2Sex, hotel i polskie wesele. Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za córkę zmarłego.

Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku - wręcz odwrotnie. To nie jest grzeczne przedstawienie! A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki? Dla wielkiej miłości zrobi się... wszystko...

 

IMPREZA BILETOWANA

Ceny biletów:

 • boczne sektory – 20 złotych
 • środkowy sektor 25 złotych
 • krzesła na proscenium – 35 złotych.

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro , na www.biletyna.pl
oraz w  Wolskim Centrum Kultury: Działdowska 6 (pn, wt., pt., 8-16, śr., czw., 8-19) a  także w  Amfiteatrze w  dniu przedstawienia.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA
29 maja 2016 godz. 12:00 - 17:00
na terenie Parku Sowińskiego i Amfiteatru

DzienDziecka9 A514:00 koncert Majki Jeżowskiej

Występy zespołów dziecięcych z Wolskiego Centrum Kultury.

Przedstawienie "Teatru Rodziców Akademia" z Przedszkola nr 253 "Akademia Pana Kleksa".
Stoiska Wolskich Placówek Kultury

Animacje plastyczne, ruchowe, malowanie twarzy,
euro bungie, karuzela i zjeżdżalnia,
boisko wielofunkcyjne,
pokazy sztuki i mini warsztaty sztuki cyrkowej;
etiudy parateatralne, warsztaty kulturalne,
puszczanie gigantycznych baniek mydlanych,
modelowanie baloników,
grupowe skakanie przez ogromną skakankę,
interakcje z publicznością - gry i zabawy,
próba siły - komiczny konkurs "Siłomierz",
port magiczny... i wiele, wiele innych atrakcji.

organizator: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
KONCERT LAUREATÓW
XXXVI Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych
19 czerwca 2016 godz. 16:00

PAZA 0342Wręczenie nagród i występ Laureatów w kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, kabaretowych i teatralnych.

Wolskie Centrum Kultury od 36 lat jest organizatorem Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych o zasięgu województwa mazowieckiego. W czasie 5 dni mogą zaprezentować się zespoły w wielu kategoriach wokalnych, tanecznych, folklorystycznych, musicalowych, kabaretowych i teatralnych. Rokrocznie przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, dając im możliwość prezentacji swoich umiejętności i pasji w przygotowanych specjalnie programach, ocenianych przez profesjonalne Jury. Możliwość występu przed publicznością mobilizuje wykonawców, podnosząc w nich wartości artystyczne do osiągania coraz wyższego poziomu. W ubiegłym roku w Przeglądzie wystąpiło 66 zespołów i 86 wokalistów. Ogółem wzięło udział 1104 osoby. 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY
WARIATKA
Spektakl teatralny
4 czerwca 2016 godz. 19:00

Autor - Nadieżda Ptuszkina
Reżyseria -
Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia - Wojciech Stefaniak

Kostiumy - Dorota Roqueplo 

Muzyka - Maciej Makowski 

Przekład - Zbigniew Landowski

Produkcja - Agencja Produkcyjna PALMA

Występują - EDYTA OLSZÓWKA I LESŁAW ŻUREK

partner 571Ona- 40-letnia Marina, szalona i destrukcyjna, przerażona upływem czasu, dla miłości gotowa uwodzić, kokietować, stosować emocjonalny szantaż, a nawet oferować czysto handlowy układ. On- 30-letni Aleksiej, czarujący mąż i ojciec, niestroniący od przygód, trochę cyniczny i pewny siebie. Ich rzekomo przypadkowe spotkanie uruchomi lawinę niekontrolowanych, chwilami niezwykle komicznych, chwilami dramatycznych zdarzeń, nie zabraknie namiętności, walki, przewrotnych, świetnie napisanych dialogów, obnażających jakże odmienny sposób widzenia świata przez kobiety i mężczyzn. „Wariatka" to tragikomedia, która ma w sobie wszystko, co powinien mieć genialny rosyjski dramat, nie pozwala przestać się śmiać, by za chwilę „wcisnąć widza w fotel" wywołując wzruszenie i łzy. Gdzie jest granica między złudzeniami, a brutalną rzeczywistością? Jak blisko krawędzi szaleństwa można znaleźć się szukając w życiu szczęścia? Czy w miłości zawsze ktoś musi przegrać, a wszystkie chwyty są dozwolone?...

Spektakl „Wariatka" powstał na podstawie tragifarsy autorstwa współczesnej rosyjskiej dramaturg, scenarzystki, reżyserki teatralnej i filmowej - Nadieżdy Ptuszkiny. Urodzona w Leningradzie, ukończyła Państwowy Instytut Teatralny, a w 1977 roku została absolwentką wydziału reżyserii teatralnej Studium przy moskiewskim MchAT. Ptuszkina jest autorką ponad 60 sztuk, kilkunastu zrealizowanych scenariuszy filmowych i kilku wyreżyserowanych przez siebie pełnometrażowych filmów.

 Ceny biletów:

 • boczne sektory – 15 złotych
 • środkowy sektor 20 złotych
 • krzesła na proscenium – 25 złotych.

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro , na www.biletyna.pl
oraz wWolskim Centrum Kultury: Działdowska 6 (pn, wt., pt., 8-16, śr., czw., 8-19) a  także w  Amfiteatrze w  dniu przedstawienia.

Zobacz plan widowni >>>

Organizator: Wolskie Centrum Kultury 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
X FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SZKÓŁ
Koncert finałowy
5 czerwca 2016 godz. 16:00

logo rgb 300dpiKonkurs wokalny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.
Dla młodych artystów udział w Festiwalu Szkół Śpiewających, to możliwość występu na dużej scenie w koncercie finałowym. Jest też okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności swojego talentu wokalnego i pokonania tremy, a może nawet wstępem to estradowej kariery?

Eliminacje odbywają się w szkołach, bierze w nich udział 300- 400 uczniów, spośród których jury wybiera najlepszą 15-tkę.Festiwal co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przez lata konkurs dzielnicowy urósł do rangi wojewódzkiej.

Na zakończenie imprezy wystąpi Kapela Czerniakowska

czerniakowska01Kapela Czerniakowska - grupa muzyczna wykonująca utwory z obszaru folkloru miejskiego, założona w 1968 roku przez Sylwestra Kozerę, obecnie kierownika artystycznego Kapeli, ale także znakomitego muzyka, aranżera , autora tekstów.
Od 1971 zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych, kilkaset programów telewizyjnych i radiowych. Podczas swojej działalności artystycznej Kapela zdobyła trzy Złote Płyty Polskich Nagrań. Zespół przemierzył tysiące tras koncertowych w Polsce i za granicą, rozsławiając folklor warszawski na całym świecie.
Współpracowali z wieloma znanymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej. Obecnie wykonując autorskie przeboje Kapela podejmuje nowe wyzwania artystyczne, współpracując z wykonawcami muzyki hip-hop i rap, z którymi wspólnie nagrała piosenkę „Pierwszy Sierpnia”. Wystąpili także gościnnie w utworze „Poczekalnia Dusz”, który został nagrany przez raperów: Sokoła i Pono. Kapela Czerniakowska wykonuje przeboje z repertuaru, który jest dobrze znany, na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej i który z pewnością przywoła legendy i wspomnienia z dawnych lat.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
DZIŚ PIĘKNOŚĆ TWĄ WIDZĘ
Spektakl historyczny
18 czerwca 2016 godz. 20:30

skauci europy plakatSkauci Europy zapraszają na spektakl historyczny pt. "Dziś piękność Twą widzę". Już po raz trzeci, na jednej scenie wystąpią skauci ze wszystkich środowisk z Warszawy i okolic.
Zaprezentowanych zostanie kilka wydarzeń z historii Polski przy pomocy prostych technik ekspesyjnych, takich jak: pantomima, gra świateł czy taniec.
Zobaczymy tym razem interpretację m.in. Chrztu Polski, Bitwy po Wiedniem, a także mniej znanego Soboru w Konstancji.
Wszystko to ma szansę stać się niezapomnianym widowiskiem oraz ciekawą lekcją historii, opowiedzianą przez młodych.
Zapraszamy całymi rodzinami!

Więcej informacji: www.skauci-europy.waw.pl

Organizator: Skauci Europy

Wstęp wolny

 

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY
V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY WOLA m.st. WARSZAWY "WIWAT WAKACJE 2016"
25 czerwca 2016 godz. 11:00 - 21:00

IMG 5109Juz po raz piąty odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola Miasta Strołecznego Warszawy "WIWAT WAKACJE 2016".

W rywalizacji tanecznej weźmie udział ponad 100 par tanecznych z terenu całego kraju w grupach wiekowych od lat 9 aż do par dorosłych w grupach rekreacyjnych i sportowych (od najniższej klasy H, po najwyższą - miedzynarodową klasę taneczną S). Rywalizację taneczną par oceniać będzie profesjonalne jury, w tym sami Mistrzowie i uczestnicy Programu Taniec z Gwiadami. p. Kamila Kajak, Andriej Mosejciuk, Paulna Glazik, Marek Kosaty, Marek Fiksa, Kinga Jurecka. O końcowym wyniku w poszczególnych klasach decydować będzie prezentacja tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota oraz quickstepa oraz latynoamerykańskich: samby, cza- chy, rumby, paso doble i jiva.

Organizatorzy przewidzieli liczne pokazy i atrakcje artystyczne.

Ceny biletów:

 • Bilet wstępu: 30zł
 • Opłata startowa: 25zł za styl, 30zł kombinacja

Organizator: Wolskie Centrum KulturyPolskie Towarzystwo Taneczne - Okręg Mazowiecki.

PTTlogo      |      62287073logo bucket kfc png

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
ZACZAROWANY ŚWIAT
MUSICALU I OPERETKI
3 lipca 2016 godz. 18:00

Izabela KniazZapraszamy na koncert zatytułowany "Zaczarowany świat operetki i musicalu" podczas którego wystąpią uznani soliści Izabela Kniaź (sopran), Albert Memeti (tenor), przy akompaniamencie Tomasza Lupy (fortepian)  Magdalena Sokalska (skrzypce) i Tomasza Rawskiego (perkusja). W trakcie koncertu będzie można usłyszeć największe hity operetki, musicalu oraz pieśni neapolitańskie. Utwory te usłyszymy w specjalnie na ten koncert stworzonych pięknych aranżacjach klasyczno - jazzowych.

Więcej o artystce na:

Facebook,  TwitterLinkedIn

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
KONCERT Z OKAZJI 96 ROCZNICY
BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU
14 sierpnia 2016 godz. 16:00

14.08 MODERATO WARKAWystąpi Orkiestra Dęta Moderato z Warki

„Moderato” to orkiestra miejska działająca w strukturach Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce.
Prezentują oni wysoki poziom artystyczny i sięgają po coraz bardziej skomplikowane utwory i aranże. Dowodem tego są liczne nagrody zdobywane na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Najważniejsze z nich to:

 • XIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych (Kozy, Bielsko-Biała, Jasienica),
 • Balkan Folk Fest – Varna Bułgaria o Tytuł „The Best of the Best”
 • 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu
 • XI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” w Kozach k/Bielska Białej
 • X Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” w Kozach k/Bielska Białej
 • Konkurs na Najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu
 • XVI Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych – Warszawa-Ursus
 • wyróżnienie medalem im. Glenna Millera przez Orkiestrę Amerykańskich Sił Powietrznych

Warecka Orkiestra nagrała dwie płyty: „Swing w grodzie piwa i historii” oraz „Vivat Warka!”. W 2015 roku wydana została książka opowiadająca ponad 100-letnią historię muzyki orkiestrowej w Warce pt. „Czarodzieje z Warki”.

Warecka Orkiestra to swing, blues, jazz i orkiestra w jednym…

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
WOLSKI TEATR LETNI:
PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY
7 sierpnia 2016 godz. 18:00

Autor: Siemion Złotnikow  
Występują: Dina - Anna Wojton,   Wiktor - Tomasz Dedek                       

Pewnego dnia przyszedł mężczyzna do kobiety. Zwyczajny mężczyzna do zwyczajnej kobiety. Co mogło się wtedy wydarzyć? Przecież to mogła być historia każdego z nas. Zaaranżowane spotkanie od początku przebiega nie tak. Rozczarowanie? A może jednak warto spróbować? Początkowa wzajemna fascynacja, zauroczenie, deklaracje i miłosna euforia, ustępują miejsca tragikomicznej awanturze. Czy tak krótka znajomość przetrwa? Oboje są spragnieni miłości i akceptacji.   Ona – rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej szansą na odmianę losu. On – aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia.  Oboje muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością.

Autor porusza w niej odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów.  Świetna obsada i doskonale napisany tekst dadzą Państwu wiele satysfakcji.

Siemion Złotnikow, urodził się w 1945r w Samarkandzie.  Z wykształcenia jest filologiem. Pracował jako elektromonter, dziennikarz sportowy oraz trener. W wieku trzydziestu lat, nieoczekiwanie napisał swoją pierwszą sztukę. Spektakl Przyszedł mężczyzna do kobiety miał swoją premierę w moskiewskim Teatrze im. Puszkina. W 1986r w Teatrze Nowym w Łodzi odbyła się jej polska prapremiera. Siemion Złotnikow obecnie mieszka i pracuje w Izraelu.„Piszę sztuki o ludziach, którym współczuję, którymi się zachwycam i z których jestem dumny.”- Siemion Złotnikow  

Anna Wojton – aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami: Powszechnym, Ateneum, Nowym, Ochoty w Warszawie. Debiutowała w filmie fabularnym pt. Nowy York, 4 rano. Zagrała w serialach, m.in. w: Na Wspólnej, M jak Miłość, Odwróceni, Na dobre i na złe, Tylko miłość, To nie koniec świata, Ranczo. Wystąpiła w filmach Marka Koterskiego pt. Dzień Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Znana głównie z roli Mariolki w serialu W Labiryncie, a następnie z kontynuacji tej roli w serialu Klan. 

Tomasz Dedek – aktor filmowy i teatralny. Przez 20 lat związany z teatrem Ateneum w Warszawie. Zagrał m. In w filmach: Psy, Generał Nil, Sztos, Pułkownik Kwiatkowski, Pan Tadeusz oraz m.in. w serialach: Złotopolscy, M jak Miłość, Miodowe Lata, Kasia i Tomek, Na dobre i na złe, Plebania, Ojciec Mateusz, Barwy Szczęścia, Na Wspólnej, Czas Honoru, Hotel 52, Pierwsza Miłość, Galeria. Dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w Rodzinie Zastępczej.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
WOLSKI TEATR LETNI:
BUBLOTEKA

17 lipca 2016 godz. 18:00

Bubloteka SPEKTAKL "BUBLOTEKA" to sztuka (tragifarsa na dwóch aktorów – Zacharjasz Muszyński i Janusz Leśniewski) została przygotowana w ramach Obserwatorium Artystycznego Entrée i miała premierę 19 grudnia 2015 roku na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie.
Rzecz dzieje się w małej, warszawskiej, osiedlowej bibliotece. Bibliotekarzem jest tu Piotr, który by ratować swoje małżeństwo decyduje się schować za biurkiem wśród regałów książek. Kim jest naprawdę?
Pewnego dnia do biblioteki przychodzi Andrzej… Niby zwykły czytelnik, niby taksówkarz, niby pisarz-amator. Ale czy rzeczywiście? Po co tak naprawdę tu przyszedł?
„Bubloteka” to opowieść o kulturze i popkulturze, o książkach, życiu, miłości oraz chęci bycia popularnym i sławnym za wszelką cenę. Czy życie współczesnych gwiazd to bubel? Czym jest życie przeciętnego człowieka obcującego z popkulturą? I co ma do tego literatura?

Scenariusz: Małgorzata Karolina Piekarska
Reżyseria: zespół
Występują: Zacharjasz Muszyński: Piotr Z., Janusz Leśniewski: Andrzej S.
Opracowanie muzyczne: Małgorzata Karolina Piekarska
Projekt scenografii i kostiumy: zespół
czas trwania: ok. 90 minut.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
CYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY TERNO
60 lat muzycznej wędrówki Terno i Edwarda Dębickiego
2 lipca 2016 godz. 18:00

Romane Dyvesa 2014 6 0108 fot Arkadiusz SikorskiCYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY TERNO - Prawdziwy romski folklor, od 60 lat na scenach całego świata. Zespół uznawany za jeden z najlepszych w Europie. Swoją wyjątkową pozycję zawdzięcza jego założycielowi Edwardowi Dębickiemu-(kompozytorowi, poecie i muzykowi). Dzięki jego twórczości i profesjonalizmowi program zespołu jest różnorodny i autentyczny.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
HANNA ŚLESZYŃSKA z zespołem
10 lipca 2016 godz. 18:00

Hanna Sleszynska koncertKoncert Hanny Śleszyńskiej to estradowa prezentacja wizerunku muzycznego artystki, która jest nie tylko znakomitą aktorką, ale również  wokalistą, jest także laureatką I nagrody XIII-go Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Usłyszymy m.in. piosenki z repertuaru Lizy Minelli, wielkie hity musicalowe, jak również klasyki polskiej piosenki. Repertuar muzyczny Hanny Śleszyńskiej nie schlebia tanim gustom, skłania do refleksji i daje poczucie uczestnictwa w wydarzeniu artystycznym.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

 

 
WOLSKA JESIEŃ KULTURY
10 września 2016 godz. 16:00

0001Koncert zespołu  Sound’nGrace o godz.18.00.

Po sukcesie albumu „ATOM”, która w błyskawicznym tempie uzyskała status złotej płyty i spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno fanów jak i krytyków muzycznych. Wylansowaniu takich hitów jak.... „Dach”,„Możesz wszystko” „Na pewno” czy „Someone”, które przez wiele tygodni były najczęściej granymi polskimi piosenkami w radiach, bijąc rekordy sprzedaży digitalnej. 20 listopada Tabb&Sound’n’Grace przygotowali specjalny dwupłytowy album, zawierający dodatkowo poza wymienionymi hitami i piosenką promująca Listy do M2, także drugi album ze świątecznymi nagraniami. Płyta zawierająca tradycyjne kolędy, ale także świeckie piosenki o charakterze świątecznym, pobiła rekordy popularności w okresie świątecznym i pokryła się Platyną.
Rok 2015 należał do nich! Sound’n’Grace zdobyli liczne nagrody m.in. Eska Music Awards za radiowy debiut roku. Ich singiel „Dach” znalazł się na drugim miejscu wśród najczęściej granych polskich piosenek w radiach....a płyta ATOM, trafiła do TOP 20 najczęściej kupowanych płyt w Polsce obok Adele, Ed Sheeran, Dawida Podsiadło czy Stinga.

www.facebook.com/sounnnnndngrace
 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Współorganizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
KARAOKE SHOW!
21 sierpnia 2016 godz. 17:00

DSC 5835 1Konkurs dla dorosłych „KARAOKE SHOW!” organizowany jest w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego, już po raz drugi. Mogą w nim wziąć udział osoby pełnoletnie, które kochają śpiewać i odważą się wystąpić przed publicznością na dużej, profesjonalnej scenie. Eliminacje do konkursu planowane są będą w lipcu, w warszawskich pubach. Terminarz i miejsca eliminacji podane zostaną na funpage Konkursu dla dorosłych „Karaoke SHOW!”.

Eliminacje odbywają się:

- 9.08 godz. 23:00 Eliminacje "Club Galeria" Pl.Mirowski 1
- 10.08 godz. 22:00 Eliminacje "Multipub" Al.Solidarności 68
- 11.08 godz. 22:00 Eliminacje Pub "Za Burtą" Wybrzeże Gdańskie
- 12.08 godz. 22:00 Eliminacje Klub "Jar" ul. Koński Jar 6
- 13.08 godz. 22:30 Eliminacje "Przejście" Pl. Na Rozdrożu 1
- 14.08 godz. 22:00 Eliminacje "Bollywood" ul. Nowy Świat 58

Jury wyłoni 15 najlepiej śpiewających wokalistów, którzy 21 sierpnia od godz. 17.00, będą mogli zaprezentować się na scenie w Amfiteatrze Parku Sowińskiego i zawalczyć o jedno z trzech pierwszych miejsc.

W czasie imprezy, jako gość specjalny wystąpi aktor i wokalista - Dariusz Kordek.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 karaoke logosy

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 
KOCHAM CIĘ, BROADWAY
28 sierpnia 2016 godz. 18:00

Kocham cie BROADWAY 1Rewia „KOCHAM CIĘ, BROADWAY” nawiązuje do najlepszych tradycji widowisk musicalowych.

Nicola Palladini, przy udziale włoskiej aktorki musicalowej Sereny Ottardo, poprowadzi Widzów przez kilkadziesiąt znanych i cenionych utworów, z takich produkcji jak: „Dirty Dancing”, „Grease”, „Cabaret”, „Jesus Christ Superstar”, czy „Chicago”.
Repertuar został starannie dobrany tak, by zawarły się w nim utwory, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego musicalu. Wystarczy wspomnieć, takie tytuły jak „Mamma Mia”, czy „The Blues Brothers” aby jasnym stało się, że będzie to spotkanie z muzyką rozrywkową najwyższych lotów, jednocześnie wysmakowaną i wpadającą w ucho, przepięknie i bogato aranżowaną.

Widzowie usłyszą niezapomniane szlagiery „All that jazz”, wzruszą się przy „The Time of My Life” i dadzą porwać do tańca przy kawałkach Abby.

Przypomną sobie „Respect” Arethy Franklin i zanucą „Luck Be A Lady". Wzruszą się przy legendarnym już "New York, New York" a rozweselą się przy „Everybody need somebody”.

Tłem dla Rewii będą unikatowe, specjalnie na tę okazję przygotowane wideoprojekcje, solistom będą towarzyszyć zespół wokalny oraz tancerze baletu, a orkiestrą zadyryguje Krzysztof Brzeziński.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury
Wstęp wolny

 

 

 
Koncert z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
4 września 2016 godz. 16:00

Koncert zespołu KAPELA ZE WSI WARSZAWA.

04 WVBmmmm by Bartek MurackiAgata Cynamonova


Poczęstunek wojskową grochówką. 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Współorganizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
12. Wolska Jesień Kultury:
PATRYCJA MARKOWSKA
25 września 2016 godz. 17:00

FB P Markowska 1

Koncert Patrycji Markowskiej w ramach 12. edycji Wolskiej Jesieni Kultury.

Support: Atom Heart

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Współorganizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
POŻEGNANIE LATA W PARKU SOWIŃSKIEGO
3 września 2016 godz. 12:00 - 22:00

PARK SOWIŃSKIEGO godz. 12:00-16:00
- BEZPŁATNE URZĄDZENIA REKREACYJNE DLA DZIECI
- ANIMACJE I WARSZTATY
- KONKURENCJE SPORTOWE DLA NAJMŁODSZYCH
- GRY I KONKURSY Z NAGRODAMI
- INNE ATRAKCJE

AMFITEATR W PARKU SOWIŃSKIEGO
16:00 EMER
17:00 FREESTYLE
18:00 THOMAS
19:00 ZIBO
20:00 BQLL
21:00 BASTA

PROWADZENIE: NORBERT BIEŃKOWSKI – PREZENTER RADIA VOX

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Współorganizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
5. Warszawski Festiwal Szantowy - Port Wola 2016
11 września 2016 godz. 16:00

5. Warszawski Festiwal Szantowy - Port Wola 2016 jest liczącą się imprezą w środowisku żeglarskim. Festiwale szantowe odbywają się na terenie całej Polski , a w Warszawie, gdzie jest bardzo dużo żeglarzy, nie było takiej imprezy, na tak dużej scenie i tak dużej rangi. Przez poprzednie edycje przewinęło się wiele zespołów grających muzykę szantową, ale też wykonującą piosenkę turystyczną. W konkursie festiwalowym zawsze biorą udział zespoły początkujące, dla których ta impreza jest szansą zaistnienia w tym gatunku muzycznym. Na potrzeby festiwalu w różnych kategoriach festiwalowych, powstawały nowe kompozycje, zaskakujące aranżacje i niebanalne wykonania znanych utworów, świetnie znanych miłośnikom szant. Festiwalem interesują się też branżowe portale , gazety i wydawnictwa.

W koncercie finałowym usłyszymy laureatów z ubiegłych lat, a także topowe zespoły powszechne znane braci żeglarskiej.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Carrantouhill.

Więcej na: www.przechyly.pl/festiwal

www.carrantuohill.pl

DSC 5931 filtered 2

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
IMPREZA BILETOWANA - WOLSKIE CENTRUM KULTURY
KONCERT GRZEGORZA TURNAUA Z ZESPOŁEM
18 września 2016 godz. 17:00

IMG 0635Artysta poprowadzi sentymentalną podróż poprzez najbardziej znane piosenki takie jak „Znów wędrujemy” czy „Bracka”, której celem jest przedstawienie publiczności muzycznej drogi artysty i doprowadzenie do piosenek z najnowszych nagrań. Koncert współtworzony przez jednych z najlepszych, polskich muzyków takich jak: Robert Kubiszyn, Jacek Królik, Cezary Konrad czy Leszek Szczerba obfituje w wiele muzycznych niespodzianek nawiązujących do fascynacji i inspiracji muzycznych Grzegorza np. Billy Joela czy The Beatles.

Grzegorz Turnau będąc przewodnikiem publiczności prowadzi z nią dialog spełniając nierzadko jej oczekiwania dotyczące repertuaru. W zależności od emocji, które towarzyszą podczas koncertu zmienia się lista utworów wykorzystywanych przez Grzegorza. Dlatego każde spotkanie z widzami jest inne i niepowtarzalne. Każdy spektakl jest unikatowy.

W koncercie udział biorą:

Grzegorz Turnau – śpiew, fortepian

Robert Kubiszyn/Łukasz Adamczyk – gitara basowa

Jacek Królik - gitary

Cezary Konrad – perkusja

Leszek Szczerba – saksofony

Michał Jurkiewicz – skrzypce, altówka, keyboard

http://www.turnau.com.pl/

Ceny biletów: sektor środkowy i sektory boczne - 20 złotych (miejsca nienumerowane), krzesła na proscenium – 35 złotych (miejsca numerowane). Otwarcie bram Amfiteatru o godz. 15:30

Bilety do nabycia na www.ticketpro.pl TicketPro , na www.biletyna.pl
oraz w  Wolskim Centrum Kultury: Działdowska 6 (pn, pt., 8:00-16:00) a  także w  Amfiteatrze w  dniu KONCERTU.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

 
12. Wolska Jesień Kultury:
MIASTO 44
2 października 2016 godz. 15:00

Miasto44

Projekcja filmu "Miasto 44" w ramach 12. edycji Wolskiej Jesieni Kultury.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Współorganizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
12. Wolska Jesień Kultury:
ENEJ
1 października 2016 godz. 18:00

PROMO 1 2014

Koncert zespołu Enej dla Wolskiej Młodzieży w ramach 12. edycji Wolskiej Jesieni Kultury.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Współorganizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 

 
FOLKOWY DZIEŃ NA WOLI
24 lipca 2016 godz. 15:00 - 18:00

FolkowyDzienNaWoli prev 01Impreza rozpocznie się przy śpiewach i akompaniamencie instrumentów akustycznych, tańcach oraz animacjach. Na zakończenie koncert „Na Ludową Nutę” w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Warszawa”, który wielokrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych i występował w 24 krajach na 4 kontynentach, a w swoim dorobku ma liczne wyróżnienia.

 

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy / Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
WYNAJEM - FIRMA PAWEŁ BOSAK
WARSAW SUMMER FESTIVAL
1 lipca 2016 godz 16:00

WARSAW SUMMER FESTIWAL 
Jedyne takie wydarzenie w stolicy!
Impreza plenerowa w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego!
1 lipca zabrzmi muzyka klubowa, wystąpią najbardzej popularni Dj z Polski oraz Gwiazdy zza granicy.

WEJŚCIÓWKI MOŻNA KUPIĆ W DNIU IMPREZY
- VIP 250 ZŁ
- NORMALNY 45 ZŁ

 

LUB METODĄ PAYPAL:
 www.wejsciowkinaropoczeciewakacji.pl

 
WYNAJEM - AGENCJA ARTYSTYCZNA PRO MUSICA
III LETNI FESTIWAL OPEROWY
15 lipca 2016 godz 20:00

carmenG. BIZET - CARMEN

W roli tytułowej Aleksandra Yakushevich

Chór Opery Polskiej, Roncole Verdi Ochestra pod dyrekcją Francesco Bottigliero

Bilety: salony EMPiK oraz na www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.kupbilecik.pl

 

Ceny biletów:

 • do 30 czerwca: 110 zł / 80 zł / 65 zł / 50 zł
 • od 1 lipca: 130 zł / 95 zł / 80 zł / 60 zł

Bilety: salony EMPiK oraz na www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.kupbilecik.pl
Przedsprzedaż do 30 czerwca!

 
WYNAJEM - AGENCJA GO AHEAD
G-EAZY
25 sierpnia 2016
godz. 20:00

G EAZY park sowiDskiego

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na koncert G-Eazy’ego!

G-Eazy powoli staje się postacią bardzo rozpoznawalną w środowisku hip-hopowym. Młody raper ma już na koncie trzy albumy, występy na takich festiwalach jak Lollapalooza czy Vans Warped Tour i współpracę m.in. z Hoodiem Allenem, 2 Chainzem, Snoop Doggiem i Lilem Waynem. Pierwszy mixtape rapera, zatytułowany The Endless Summer, pomógł mu się wybić za sprawą remixu piosenki "Runaround Sue" autorstwa Diona DiMucci z 1961 roku. Piosenka stała się światowym hitem i zdobyła ponad 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Po serii występów na Vans Warped Tour w 2012 roku G-Eazy wydał swoją pierwszą płytę, Must Be Nice, i udał się w kolejną trasę, supportując Lila Wayne’a. Na rozpoczęcie roku 2014 raper wyruszył w kolejną, tym razem headlinerską trasę po USA, promując swoją nową, jeszcze nie wydaną płytę – These Things Happen. Płyta została w końcu wydana w czerwcu przez wytwórnię RCA Records, znaną z współpracy z takimi wykonawcami jak A$AP Rocky, Sia, Justin Timberlake, czy Bruno Mars. Album podbił listę R&B/Rap Billboardu, a także zdobył 3 miejsce na liście sprzedaży Billboard 200 z 265,000 sprzedanymi dotychczas kopiami. G-Eazy wyruszył na wyprzedaną światową trasę promującą album, From the Bay to the Universe, po czym zaczął pracę nad kolejną płytą. 4 grudnia 2015 roku G-Eazy wydał swoją najnowszą płytę, When It’s Dark Out, promowaną przez singiel Me, Myself & I z gościnnym udziałem Bebe Rexhy. Płyta od razu spotkała się z pozytywnymi opiniami na całym świecie, otrzymując świetne recenzje od Billboardu, The Guardian, czy Pitchforka. Album zadebiutował na 5 miejscu na liście sprzedaży Billboard 200 i na 1 miejscu na liście Top R&B/Hip-Hop Albums Billboardu, sprzedając ponad 263,000 w miesiąc, a niedługo później pokrył się złotem w USA. Również w Wielkiej Brytanii płyta była sukcesem, zdobywając 6 miejsce na liście UK's Top 40 R&B. W styczniu 2016 G-Eazy rozpoczął swoją drugą światową trasę koncertową, na której odwiedzi USA, Europę i Australię. Raper po raz pierwszy odwiedzi także Polskę! Tego wydarzenia nie można przegapić.

Bilety w cenie 135zł do nabycia na www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Zapraszamy!

 

 
WYNAJEM - KLUB STODOŁA
ZBIGNIEW WODECKI
with Mitch & Mitch Orchestra and Choir
Ze specjalnym udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej
pod batutą Cannibal Mitcha.
15 maja 2016

wodecki wwwPo wyprzedanym koncercie w klubie Stodoła Zbigniew Wodecki Mitch & Mitch Orchestra and Choir wystąpią w Warszawie ponownie. Tym razem koncert odbędzie się 15 maja w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Dla wygody widzów w sprzedaży dostępne są tylko miejsca siedzące.

Historia spotkania Artystów jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej debiutanckiej płycie z roku 1976 pt. Zbigniew Wodecki. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Mimo, że album jest niesłychanie spójny stylistycznie, oryginalny aranżacyjnie, melodyjny i wypełniony piękną liryką to hity takie jak Rzuć to wszystko co złe, Panny mego dziadka czy Posłuchaj mnie spokojnie nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.

Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach. Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu ukazało się koncertowe stereofoniczne wydanie CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1.

Tym razem wspaniały repertuar z albumu z 1976 roku będziemy mieli okazję usłyszeć w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Fenomenalny kompozytor, instrumentalista i wokalista Zbigniew Wodecki w towarzystwie zespołu Mitch & Mitch, chóru i orkiestry zaprezentują go warszawskiej publiczności 15 maja.

ZAPRASZAMY

Bilety:

 • PŁYTA:

  Kat. I – miejsca siedzące numerowane – 160 pln
  Kat. II – miejsca siedzące numerowane – 130 pln
 • TRYBUNA:
  Kat. III – miejsca siedzące nienumerowane – 110 pln

Bilety do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Organizator: Klub Stodoła

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl