Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

 

 

Archiwum 2015
TurniejTanca
IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy -Wiwat Wakacje 2015!
27 czerwca 2015 godz. 12:00 - 22:00

IMG 5109Uczestnikami turnieju będą: dzieci, młodzież i dorośli, którzy zatańczą w kategoriach wiekowych 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat oraz powyżej lat 15. W turnieju wezmą udział pary w grupach rekreacyjnych oraz sportowych, w klasach tanecznych od E do A – najwyższej klasy krajowej.

 • BILET WSTĘPU: 30zł
 • OPŁATA STARTOWA: 25zł za styl, 30zł kombinacja
rejestracja i regulamin dostępne tutaj

Impreza współorganizowana z Polskim Towarzystwem Tanecznym - Okręg Mazowiecki.

PTTlogo

 
Festiwal Szkół Śpiewających
FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SZKÓŁ
21 czerwca 2015 godz 16:00
 
11147980 807445149291481 747690569 oFestiwal Śpiewających Szkół to konkurs wokalny cieszący się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, który w tym roku doczekał się już IX edycji.
Finał konkursu odbywa się w Amfiteatrze Parku Sowińskiego, gdzie 15 najlepszych wykonawców, wyłonionych podczas trzydniowych eliminacji, walczy o pierwsze trzy miejsca.
Jak co roku finał Festiwalu ściąga szerokie grono widzów i słuchaczy, które podziwia niebywale zdolne młode talenty. Wieczór urozmaicony jest również występami osób znanych nam z telewizyjnych wokalnych programów rozrywkowych i nie tylko.
Udział w konkursie mogą brać dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na zwycięzców czekają bardzo cenne nagrody!

WSTĘP WOLNY

525885 383992901643788 580017894 n

 
WTL Psychoterapia
WOLSKI TEATR LETNI
PSYCHOTERAPIA
7 czerwca godz. 20:00

psycho2Spektakl autorstwa Jacka Chmielnika w wykonaniu Jacka Borkowskiego i Adama Mariańskiego

Znany psychoterapeuta kliniczny, przeprowadza na oczach widzów , serię eksperymentów, mających na celu uruchomienie wyobraźni na temat seksu.

Do tego celu wybiera wśród publiczności, która jest istotnym i integralnym uczestnikiem przedstawienia, typowego przedstawiciela płci męskiej w średnim wieku .

Przedstawienie o charakterze kabaretowym, adresowane do widzów dorosłych.

 

WSTĘP WOLNY

 
THE ARTISTS
WYNAJEM
Festiwal THE ARTISTS
Koncerty i projekty dźwiękowe artystów sztuk wizualnych. 3 edycja
20 czerwca 2015
godz. 17:00

ArtistsWebFestiwal THE ARTISTS to przegląd zespołów i projektów muzycznych prowadzonych przez artystów sztuk wizualnych. W trzeciej edycji wezmą udział twórcy, dla których praca z dźwiękiem jest stałym i nieodłącznym elementem praktyki artystycznej oraz ci, dla których działalność muzyczna stanowi odrębne pole poszukiwań i eksperymentów i nie jest ściśle związana z twórczością wizualną.

Tytuł festiwalu The Artists nawiązuje do nazw popularnych zespołów muzycznych, wykorzystujących anglojęzyczny rodzajnik określony „the” — The Doors, The Cars, The Strokes... — i ma nasuwać skojarzenia z gwiazdorskim światem muzyki rozrywkowej i rządzącymi nim mechanizmami. W żartobliwy sposób wskazuje tym samym na programowy kierunek przedsięwzięcia.

W ramach festiwalu wystąpią m.in.: DICK EL DEMASIADO, ELBIS REVER, IGOR KRENZ & MACIO MORETTI, LANGFURTKA (ADAM WITKOWSKI & MIKOŁAJ TRZASKA), SUZANNE WALSH, DUANE, I.H.N.A.B.T.B, REINES GIRLS, SZELEST SPADAJĄCYCH PAPIERKÓW, WIXAPOL

link do programu koncertu:

http://www.zacheta.art.pl/article/view/2490/festiwal-the-artists-3-edycja

 
WTL SprobojmyJeszczeRaz
WOLSKI TEATR LETNI
SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ
30 sierpnia godz. 19:30


Reżyseria: Marcin Sławiński, Scenografia: Wojciech Stefaniak,
Muzyka: Mamadou Diouf i Sama Yoon
Obsada: Lucyna Malec, Marek Siudym głos dr Oliovskiego – Jan Kobuszewski
Produkcja: Joanna Cywińska i Agencja Produkcyjna Palma

wtl26awtl26bSpróbujmy jeszcze raz to przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku.
Tekst Murraya F. Schisgala to światowy hit komediowy, napisany przez autora niezapominanego filmu Tootsie (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej).
Spektakl obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, poruszając jednocześnie ważne i trudne damskomęskie tematy.
W części pierwszej On- niespełniony aktor, którego kariera sprowadza się obecnie do reklamowania karmy dla kotów i Ona- rozczarowana i zmęczona życiem policjantka spotykają się w dość nieprzyjemnej sytuacji. Okazuje się jednak, że twardej policjantce i wrażliwemu artyście może być do siebie bliżej, niż się wydaje. Trzeba tylko pokonać strach i spróbować jeszcze raz…
W drugiej części On-znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony i Ona niespełniona i niedopieszczona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia i namiętności nowoczesnymi metodami terapii pewnego kontrowersyjnego seksuologa. 

WSTĘP WOLNY 
Kto ty jestes
PIKNIK Z OKAZJI 15-LECIA INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ
KONCERT PROJEKTU KTO TY JESTEŚ?
31 maja 2015 godz 10:00 i 1 czerwca godz. 10:00

Projekt Fundacji Niepodległości - skierowany do całej rodziny. Przybliża i podkreśla najpiękniejsze wartości, takie jak: miłość, patriotyzm, przyjaźń...  Wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej (Marika, Ania Brachaczek, Kasia Klich, Lilu, Ifi Ude, Michał Konarski i Jacek Stefanik), ansambl dziecięcy "Kto Ty Jesteś?" oraz  niezwykli muzycy. W programie również konkursy i zabawa z publicznością.

okładka kto ty jestes

IPN web logoWolaWebLogoOrganizator koncertu: Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Producent projektu: Fundacja Niepodległości
WSTĘP WOLNY

 
TERNO otwarcie sezonu
OTWARCIE SEZONU:
MUZYKA I TAŃCE CYGANÓW Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA
Cygański Teatr Muzyczny TERNO – 60 lecie zespołu
3 maja 2015 godz 17:00

terno1Różnorodny i bogaty program przygotowany z okazji 60 lecia twórczości artystycznej Edwarda Dębickiego i jego 80 urodzin. TERNO przedstawi węgierskie czardasze, rosyjskie romanse oraz muzykę Cyganów bałkańskich i hiszpańskich.

TERNO zaprezentuje specjalny program z okazji przypadającego w 2015 r. jubileuszu 60- lecia . Jest to również 60- lecie pracy twórczej i artystycznej oraz 80 urodziny Edwarda Dębickiego, założyciela zespołu, kompozytora, muzyka, poety, jednego z największych cygańskich twórców i animatorów kultury cygańskiej w Europie. Uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego najwyższym odznaczeniem ludzi kultury i sztuki w Polsce Złotym Medalem GLORIA ARTIS.

"Muzyka i tańce Cyganów z różnych stron świata"- to różnorodny i bogaty program, od węgierskich czardaszy, rosyjskich romansów po muzykę Cyganów bałkańskich,

hiszpańskich oraz popularne i lubiane melodie cygańskie. To barwne, pełne ekspresji tańce zbiorowe i solowe. Wspaniała orkiestra na czele z Edwardem Dębickim- wirtuozem akordeonu.

W programie m.in. kompozycje Edwarda Dębickiego z repertuaru Anny German i Edyty Geppert.

Skład zespołu: orkiestra- 2 skrzypiec, kajon, akordeon, gitara klasyczna, kontrabas.- 6 muzyków, tancerze i wokaliści - 6 artystów

Wystąpi również Zespół Tańca Artystycznego Etiuda i Zespół Tańca Rewiowego Sonata pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej.


WSTĘP WOLNY

Różnorodny i bogaty  program przygotowany z okazji 60 lecia twórczości artystycznej Edwarda Dębickiego i jego 80 urodzin. TERNO przedstawi węgierskie czardasze, rosyjskie romanse oraz muzykę Cyganów bałkańskich i hiszpańskich.

Wystąpi również młodzieżowy zespół tańca artystycznego Etiuda pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej.

WSTĘP WOLNY

 
Polska w unii
POLSKA W UNII
Ciao Ciao Bambina
10 maja 2015 godz 17:00

ciao3Ciao Ciao Bambina – nasze włoskie boskie piosenki – monodram muzyczny inspirowany życiem Marino Marini

Koncepcja i reżyseria – Nicola Palladini

scenariusz - Małgorzata Wojtulewicz

To podróż przez historię czarownej włoskiej piosenki. Narrację prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu/fortepianu i gitary. Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające w klimat i atmosferę.

ciao1Ciao Ciao Bambina
Spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina" to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.
Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniałe prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu/fortepianu i gitary.
Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje,wprowadzające nas w klimat i atmosferę.
W ciągu 70 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma", "Guarda che luna", "Guaglione", "Kriminal Tango" czy ''Nie płacz kiedy odjadę'' i wiele innych.

NICOLA PALLADINI
Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show" w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, "Alicja w Krainie Czarów" w roli Szalonego Kapelusznika, "Across the Universe", "Marcelino, chleb i wino", "Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu".
ciao2W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej glowna rola Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok pózniej wTeatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", rownież kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio.
W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w inscenizacji "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
W tym samym 2013 wyreżyserował spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina, w którym z ogromnym sukcesem-ponad 30 spektakli od premiery w listopadzie 2013-wykreował postać Marino Mariniego.
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu Jesus Christ Superstar.
Obecnie pracuje również nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcieli się w role Oberona i Tezeusza. W tej roli zobaczyć go można od 28 grudnia 2014 roku.

Wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej.

WSTĘP WOLNY

 
Pałacowa Majówka
PAŁACOWA MAJÓWKA
Jubileuszowa Prezentacja Pałacu Młodzieży
16 maja 2015 godz 10:00 - 14:00

PM 2-001Prezentacja różnorodnych specjalności, pracowni i dyscyplin z Pałacu Młodzieży z okazji jubileuszu. Już od 60-ciu lat ta największa w Warszawie placówka wychowania pozaszkolnego kształci kolejne pokolenia dzieci i młodzieży odkrywając talenty i pomagając rozwinąć najróżniejsze zainteresowania. Od informatyki po taniec, od malarstwa po teatr, od języków obcych po różne dyscypliny sportu i wiele, wiele innych działań obecnych na co dzień w Pałacu Młodzieży będzie można zobaczyć na scenie Amfiteatru i wokół niej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na naszą kolorową rozśpiewaną i roztańczoną majówkę. Przyjdźcie, aby wspólnie z nami świętować nasz jubileusz. W programie m.in.:

„Powrót Małego Księcia" – przedstawienie teatralne z elementami musicalowymi,

„Nowocześni z tradycjami" – artystyczny kolaż,

„To MY z Pałacu Młodzieży" – spektakl taneczny

WSTĘP WOLNY

 
kabareton
WOLSKIE ZDARZENIA KABARETOWE
Kabareton Wola 2015
17 maja 2015 godz 16:00

WZKW programie satyrycznym TUSKULAND wystąpi Krzysztof Daukszewicz - satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor.

Rozstrzygnięcie konkursu „O ZŁOTY NOS" – wręczenie nagród i prezentacja zwycięskich skeczy i piosenek kabaretowych.

Wystąpią także:Zespół Tańca Artystycznego Etiuda z Warszawy oraz Zespół Tańca Rewiowego Sonata z Konstancina Jeziorny, oba pod kierownictwem i w choreografii Lidii Leszczyńskiej.WSTĘP WOLNY

 
Wolski Korowód
WOLSKI KOROWÓD
Przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych
24 maja 2015 godz 14:00 - 19:00

Wolski Korowod 2015 plakat netMiasteczko namiotowe oraz Amfiteatr w Parku im. gen. J. Sowińskiego

Prezentacja ofert instytucji publicznych, placówek ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych i innych partnerów.

Nieodpłatne porady, konsultacje, badania profilaktyczne. Konkursy, gry integracyjne dla całych rodzin oraz występ artystyczny na scenie Amfiteatru.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st.Warszawy

WSTĘP WOLNY

 
dzien dziecka
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA
30 maja 2015 godz 12:00 - 18:00

DDImpreza organizowana na terenie parku im. generała Józefa Sowińskiego

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

WSTĘP WOLNY

 
WYNAJEM - IMPREZA BILETOWANA
NABUCCO

LETNI FESTIWAL OPEROWY Z NABUCHODONOZOREM
31 lipca 2015 godz. 20:00

Nabucco Warszawa

Letni Festiwal Operowy to projekt Agencji Artystycznej Pro Musica. Już w lipcu i sierpniu w kilku miastach Polski i Niemiec będzie można zobaczyć słynną operę Giuseppe Verdiego Nabucco. W rolę tytułową wcieli się znany polskiej publiczności z koncertów Verdi Gala Giulio Boschetti, który cytując za krakowskim DolceSfogatoMagazine.com „absolutnie podbił serca widowni (...). Boski Giulio! Śpiewak przystojny, charyzmatyczny, o niebywałym barytonowym głosie oraz niebanalnych umiejętnościach aktorskich ...".

            W widowisku obok G. Boschettiego w roli Abigaille wystąpią włoskie solistki Natalia Margarit i Silvia Rampazzo. Towarzyszyć im będzie Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą znakomitego maestro Jerzego Salwarowskiego.

            Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, której charakterystyczną cechą jest ogromna feria barw zastosowana w jej dekoracji. Uzupełnienie stanowić będą także nasycone kolorami stylizowane kostiumy. Całość wkomponowana w przestrzeń przepięknych letnich teatrów, stanowić będzie niezapomniane wydarzenie artystyczne.

            Nabucco produkcji agencji Artystycznej Pro Musica, od momentu premiery 31.10.1994 roku w Stuttgarcie, prezentowano z wielkim powodzeniem na ponad 170 prestiżowych scenach, m.in. w Tonhalle w Zurychu, International Congress Center w Berlinie, Theatre d'Esche w Luksemburgu, Theatre de Beaulieu w Lozannie, Alte Oper we Frankfurcie.

Więcej informacji na: www.letnifestiwaloperowy.pl

WYSTĘPUJĄ:

 • NABUCCO - Giulio Boschetti
 • ABIGAILLE - Silvia Rampazzo
 • ZACCARIA - Damian Konieczek
 • FENENA – Małgorzata Godlewska
 • ISMAELE - Roberto Jachini Virgili
 • ABDALLO - Bartosz Nowak
 • ANNA - Monika Piechaczek
 • ARCYKAPŁAN BAALA - Jarosław Zawartko

Chór Opery Polskiej

Roncole Verdi Orchestra

 

DYRYGENT:

Jerzy Salwarowski

Bilety dostępne w salonach Empik oraz na: www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl

Ceny biletów:

-70zł, 90zł, 110zł - w przedsprzedaży
-
85zł, 110zł, 130zł - od 1 lipca

Czas trwania spektaklu: 140 min. z przerwą

 
WYNAJEM - IMPREZA BILETOWANA
ROCK IN
SUMMER
BODY COUNT FEAT. ICE-T
16 czerwca 2015

Zaplanowany na 16 czerwca warszawski występ zespołów Body Count oraz Suicidal Tendencies w ramach Rock In Summer został przeniesiony z  amfiteatru w Parku Sowińskiego do Klubu Progresja. Zakupione bilety zachowują ważność.

więcej informacji tutaj

Agencja Go Ahead z przyjemnością może poinformować, że w 2015 roku do koncertowego rozkładu wraca impreza Rock In Summer! W jej ramach 16 czerwca w Parku Sowińskiego wystąpi kultowa grupa Body Count wraz z legendarnym Ice-T!

Body Count to amerykańska grupa rapcore’owa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hip-hopowe, heavy metalowe i hard rockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. Body Count to pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc. Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem – w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót na scenę, na festiwalu Fun Fun Fun Fest. Album „Manslaughter” ukazał się w czerwcu 2014, wydany nakładem Sumerian Records. Skład Body Count tworzą, oprócz Ice-T i Erniego C, Vincent Price, Ill Will i Juan Garcia. Wkrótce podamy nazwy zespołów, które uzupełnią skład tego koncertu. Zapraszamy

Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

 
IMPREZA BILETOWANA
CZARODZIEJSKI FLET

WIDOWISKO PLENEROWE
25 lipca 2015 godz. 21:30

Plakat PLENERWarszawska Opera Kameralna oraz Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zapraszają na operowe widowisko plenerowe, które zakończy tegoroczny, jubileuszowy 25. Festiwal Mozartowski w Warszawie.

Pod dachem nowoczesnego Amfiteatru w Parku Sowińskiego zaprezentujemy jedną z najbardziej znanych oper W.A. Mozarta – „Czarodziejski flet". Specjalnie przygotowana scenografia multimedialna oraz wyjątkowa oprawa świetlna wzbogacą występ artystów Warszawskiej Opery Kameralnej. Być może część z Państwa rozpozna doborową obsadę z zeszłorocznego spektaklu plenerowego w Wilanowie.

Zapraszamy!

Pozornie "Czarodziejski flet" to baśniowa opowieść o przygodach poszukiwaczy uprowadzonej księżniczki. W rzeczywistości jednak jest on wspaniałą historią niosącą ze sobą głębokie wartości humanistyczne. Znajdziemy tu również liczne odniesienia do symboliki masońskiej zarówno w muzyce, jak i w tekście libretta. "Czarodziejski flet" niesie przesłanie braterstwa i deklaruje, że prawdziwa mądrość człowieka nie kryje się w tajemnych księgach i obrzędach, lecz w jego czynach.

PROGRAM

Wolfgang Amadeus Mozart – DIE ZAUBERFLÖTE KV 620 (Czarodziejski flet)
opera w dwóch aktach, oryginalna niemiecka wersja językowa

 • Libretto – Emanuel Schikaneder
 • Reżyseria widowiska plenerowego – Jerzy Lach
 • Kierownictwo muzyczne – Ruben Silva
 • Scenografia multimedialna – Sylwester Łuczak, Urszula Milanowska
 • Kostiumy – Katarzyna Nesteruk

WYKONAWCY

 • Sarastro – Dariusz Górski
 • Tamino – Aleksander Kunach
 • Zapowiadacz – Zbigniew Dębko
 • Kapłan I – Bogdan Śliwa
 • Kapłan II – Jakub Andrzej Grabowski
 • Kapłan III – Sławomir Jurczak
 • Królowa Nocy – Tatjana Hempel
 • Pamina – Anna Mikołajczyk
 • Dama I – Małgorzata Rodek
 • Dama II – Mirosława Tukalska
 • Dama III – Dorota Lachowicz
 • Papageno – Tomasz Rak
 • Papagena – Justyna Stępień
 • Monostatos – Wojciech Parchem
 • Geniusz I – Sylwia Krzysiek
 • Geniusz II – Joanna Matraszek
 • Geniusz III – Małgorzata Gałuszka-Armata
 • Zbrojny I – Jakub Andrzej Grabowski
 • Zbrojny II – Piotr Chwedorowicz
 • Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
 • Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej
 • Dyrygent – Ruben Silva

BILETY

 • Bilety w cenie: normalne 50 zł, ulgowe 30 zł.
 • Bilety studenckie w cenie 30 zł.
 • Dla dzieci do 12. roku życia, uczniów oraz emerytów i rencistów oferujemy bilety ulgowe.
 • Zakup biletów ulgowych i studenckich jest możliwy jedynie w kasie biletowej na podstawie dokumentu uprawniającego do zniżki.
 • Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl w kasie Teatru WOK (al. Solidarności 76b) oraz 23-25 lipca w miejscu wydarzenia (Amfiteatrw Parku Sowińskiego) w godz. 10.00-21.00 /W AMFITEATRZE PŁATNOŚĆ WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ/.

 

Warszawska Opera Kameralna oraz Urząd Dzielnicy Wola zapraszają na operowe widowisko plenerowe, które zakończy tegoroczny, jubileuszowy 25. Festiwal Mozartowski w Warszawie.

Pod dachem nowoczesnego Amfiteatru w Parku Sowińskiego zaprezentujemy jedną z najbardziej znanych oper W.A. Mozarta – „Czarodziejski flet”. Specjalnie przygotowana scenografia multimedialna oraz wyjątkowa oprawa świetlna wzbogacą występ artystów Warszawskiej Opery Kameralnej. Być może część z Państwa rozpozna doborową obsadę z zeszłorocznego spektaklu plenerowego w Wilanowie.

Zapraszamy!

-------------------------------------------

Pozornie "Czarodziejski flet" to baśniowa opowieść o przygodach poszukiwaczy uprowadzonej księżniczki. W rzeczywistości jednak jest on wspaniałą historią niosącą ze sobą głębokie wartości humanistyczne. Znajdziemy tu również liczne odniesienia do symboliki masońskiej zarówno w muzyce, jak i w tekście libretta. "Czarodziejski flet" niesie przesłanie braterstwa i deklaruje, że prawdziwa mądrość człowieka nie kryje się w tajemnych księgach i obrzędach, lecz w jego czynach.


PROGRAM

Wolfgang Amadeus Mozart – DIE ZAUBERFLÖTE KV 620 (Czarodziejski flet)
opera w dwóch aktach, oryginalna niemiecka wersja językowa

Libretto – Emanuel Schikaneder

Reżyseria widowiska plenerowego – Jerzy Lach
Kierownictwo muzyczne – Ruben Silva
Scenografia multimedialna – Sylwester Łuczak, Urszula Milanowska
Kostiumy – Katarzyna Nesteruk

WYKONAWCY

Sarastro – Dariusz Górski
Tamino – Aleksander Kunach
Zapowiadacz – Zbigniew Dębko
Kapłan I – Bogdan Śliwa
Kapłan II – Jakub Andrzej Grabowski
Kapłan III – Sławomir Jurczak
Królowa Nocy – Tatjana Hempel
Pamina – Anna Mikołajczyk
Dama I – Małgorzata Rodek
Dama II – Mirosława Tukalska
Dama III – Dorota Lachowicz
Papageno – Tomasz Rak
Papagena – Justyna Stępień
Monostatos – Wojciech Parchem
Geniusz I – Sylwia Krzysiek
Geniusz II – Joanna Matraszek
Geniusz III – Małgorzata Gałuszka-Armata
Zbrojny I – Jakub Andrzej Grabowski
Zbrojny II – Piotr Chwedorowicz

Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej

Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej

Dyrygent – Ruben Silva

 
Wolskie Zdarzenia Kabaretowe – Kabareton Wola 2015
Wolskie Zdarzenia Kabaretowe
KABARETON WOLA 2015
29 sierpnia 2015 godz. 17:00

Wystąpią:

Kabaret PÓŁ-SERIO – laureat tegorocznego konkursu - „BITWA O ZŁOTY NOS

Na serio o "Pół-serio"

Kabaret obchodzić będzie we wrześniu 10-lecie. Jesteśmy kabaretem... czteropokoleniowym. Występowaliśmy ponad 350 razy, także poza granicami kraju - kilkakrotnie w Wiedniu, Wilnie, Trokach, w planach - Londyn. Najbardziej przeżywaliśmy występ w Domu Aktora Weterana w Skolimowie, a wśród publiczności Danuta Rinn, Irena Kwiatkowska. I wielkie, ciepłe przyjęcie. Ogromne wzruszenie.

Teksty własne, muzyka własna. Dużo koloru - pióra, wachlarze, ale i podarte dżinsy- jak to w życiu. Żart i wzruszenie, śmiech i zamyślenie - taki koktajl przyrządzamy, mieszając satyrę z liryką.

Nagrody są, liczne, mobilizują, ale największą nagrodą jest zawsze aplauz publiczności.

Przygarnął nas kilka lat temu Ośrodek Kultury "Arsus", stwarzając warunki do prób, tam gramy regularnie w trzeci czwartek miesiąca.

Wszystko, co nas ubarwia - rekwizyty, stroje, itp. pochodzi z własnych szaf.

 

TRZECI ODDECH KACZUCHY - w programie: „Od hippisa do sołtysa”

Maja-i-Andrzsej

Wielu ludzi zadaje pytanie:"Dlaczego Trzeci Oddech Kaczuchy?". Ano dlatego, że powstali w 1981 roku, kiedy był pierwszy oddech polityczny, trzeci - dlatego, że była ich trójka: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko i Zbyszek Rojek. A dlaczego Kaczuchy? Dlatego, że w ich dziecięcych czasach ich idolami nie była Gąska Balbinka, czy Jacek i Agatka, ale Kaczor Donald! Ich piosenki: Kombajnista, Pytania syna poety czy „Wódz „ były przebojami w latach 80 –tych.

Kim są? Zawsze oscylowali w pobliżu kabaretu, nie będąc kabaretem. Z czasem, nie chcąć iść pod prąd oczekiwań swoich widzów, zaczęli mowić monologi i grać na scenie skecze. Ale generalnie w zdecydowanej większości śpiewają po prostu piosenki, na wesoło, ponieważ uważają, że otaczajaca ich rzeczywistość jest na tyle ponura, że przynajmniej piosenki powinny je rozjaśniać.

 Obecnie Trzeci Oddech Kaczuchy tworzą: Maja Piwońska (głównie wokalistka), Andrzej Janeczko (autor tekstów i piosenek, śpiewa, gra na gitarze, w skeczach i monologach). We dwójkę tworzą program muzyczno-kabaretowy będący ciągłym dialogiem z publicznością. Nie lubią  polskiej telewizji, ponieważ uważają, że zabiera wolność a oni nie uznają żadnych świętości zwłaszcza wśród polityków .Prywatnie Andrzej jest sołtysem małej wsi koło Łodzi, choć całe życie mieszkał w mieście. Stąd tytuł programu: „Od hippisa do sołtysa!”

adres oficjalnej strony

WSTĘP WOLNY


 
bitwa 1920
95. ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ 1920
15 sierpnia 2015 godz. 16:00

 

Bitwa Warszawska 2015

WSTĘP WOLNY 
Warszawa walczy
WARSZAWA WALCZY
6 września 2015 godz. 16:00

Koncert z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 76. rocznicy wybuchu Wojny Obronnej 1939 roku.

W programie zaprezentowane zostaną znane piosenki nawiązujące do historii Wojny Obronnej 1939 roku i Powstania Warszawskiego. Przewidziany jest również poczęstunek tradycyjną wojskową grochówką.

zdjęcia z obchodów 75. rocznicy wybuchu Wojny Obronnej 1939 roku w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego

WSTĘP WOLNY

 
Finał XXXV Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych
14 czerwca 2015 godz. 16:00

pazaWręczenie nagród i występ laureatów.
Ośrodek Kultury od 35 lat jest organizatorem Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych o zasięgu województwa mazowieckiego.
W czasie 5 dni mogą zaprezentować się zespoły w wielu kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, kabaretowych i teatralnych. Rokrocznie Przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, dając im możliwość prezentacji swoich umiejętności i pasji w przygotowanych specjalnie programach, ocenianych przez profesjonalne Jury.
Możliwość występu przed publicznością mobilizuje wykonawców, podnosząc w nich wartości artystyczne do osiągania coraz wyższego poziomu.
WSTĘP WOLNY


Ośrodek Kultury od 34 lat jest organizatorem Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych o zasięgu województwa mazowieckiego. W czasie 5 dni mogą zaprezentować się zespoły w wielu kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, kabaretowych i teatralnych. Rokrocznie Przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, dając im możliwość prezentacji swoich umiejętności i pasji w przygotowanych specjalnie programach, ocenianych przez profesjonalne Jury. Możliwość występu przed publicznością mobilizuje wykonawców, podnosząc w nich wartości artystyczne do osiągania coraz wyższego poziomu.

 
4. Warszawski Festiwal Szantowy PORT WOLA
o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
13 września 2015 godz. 16:00

IMG 4484Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego oraz Klub Żeglarski Przechyły zapraszają do wzięcia udziału w 4. Warszawskim Festiwalu Szantowym PORT WOLA. Festiwal jest szansą dla młodych talentów sceny szantowej, amatorów poszukujących doświaczenia scenicznego oraz wszytkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w repertuarze muzyki żeglarskiej, zagrać na scenie i wystąpić przed publicznością w towarzystwie GWIAZDY FESTIWALU!

ZOSTAŃCIE MUZYKAMI SCENICZNYMI!

Zagranie koncertu jest niezastąpionym etapem rozwoju muzycznego, jednak dostęp do warszawskich scen jest zwykle zarezerwowany dla wykonawców, którzy mają już doświadczenie sceniczne. W ten sposób koło się zamyka i odsuwa początkujących muzyków od możliwości zrobienia kariery muzycznej. Podczas naszego festiwalu, zamierzamy dać wszystkim chętnym możliwość pokonania tej bariery, na zasadzie autorskiego występu. Każdy, kto zgłosi się do wzięcia w nim udziału, zagra koncert w ramach konkursu wykonawców. Zwycięzcy konkursu zagrają w koncercie finałowym w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Oczywiście bagaż doświadczeń to nie jedyna korzyść dla naszych uczestników!

Tam gdzie konkurs, muszą też być nagrody!


uniwersalne2015Czym jest 4. Warszawski Festiwal Szantowy PORT WOLA?

To konkurs amatorskich zespołów zakończony finałowym koncertem z udziałem zaproszonych gości i GWIAZDY SCENY SZANTOWEJ. Jest on również szansą dla „"młodzieży szantowej".

Finaliści zawalczą o PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY WOLA M.ST. WARSZAWY podczas koncertu finałowego na scenie Amfiteatru w Parku Sowińskiego. Poza samymi działaniami konkursowymi spodziewamy się dużej dawki dobrej zabawy, integracji z ludźmi oraz rozwoju wiary w własne możliwości. Choć tylko kilku wykonawców zdobędzie oficjalne nagrody, wszyscy będą mieli szansę radośnie i kreatywnie spędzić czas.

Dla kogo jest 4. Warszawski Festiwal Szantowy PORT WOLA?

 • Dla tych, którzy... nie grali na scenie, a zawsze chcieli
 • Dla tych, którzy... mieli kontakt ze sceną, ale brak im doświadczenia
 • Dla tych, którzy... z grupą ludzi często spędzali czas grając i chcieliby spróbować co by było, gdyby stworzyli zespół
 • Dla tych, którzy... myśleli o stworzeniu zespołu, ale zawsze mieli za daleko
 • Dla tych, którzy... chcieliby zaprezentować swoje wykonania znanych piosenek na scenie
 • Dla tych, którzy... mają własny materiał i chcieliby przedstawić go publiczności
 • Dla tych, którzy... mają już zespół i chcieliby powiększyć grono swoich fanów
 • Dla tych, którzy... chcieliby spędzić weekend w luksusowym ośrodku na mazurach za darmo
 • Dla tych, którzy... od dawna grają i śpiewają, ale nie grywali szant i chcieliby spróbować

W tym roku udział w FESTIWALU wezmą m.in.: RITMO BLOKO, THE TAMBLERS, GDYNIA RADIO, ŻARTY NA BOK, ABORDAŻ

Z przyjemnością informujemy, że oficjalną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie MIETEK FOLK OLSZTYN. Oficjalna strona zespołu to mietekfolk.pl. Gościnnie zagrają; THE TAMBLERS, ZAGOŻDŻON RYSIEK, ABORDAŻ.
W FINALE konkursu zagrają; JOLLY ROGER, ZWROT PRZEZ TWARZ, GDYNIA RADIO, ŻARTY NA BOK, SZCZĘŚNIAK KRZYSZTOF 

140223g015004-DSC 0214-1600MIETEK FOLK OLSZTYN jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie MIETEK FOLK OLSZTYN – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki Mietków zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich. Zespół regularnie gości na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską; zarówno nad morzem jak i na Mazurach. W dorobku zespołu znajdują się 4 płyty z autorskimi programami opowiadającymi o piratach i życiu na morzu. Muzyka, teksty piosenek, kolorowe stroje słowem osobowość sceniczna grupy sprawia ze widzowie cenią sobie atmosferę która zespół potrafi stworzyć podczas koncertów na żywo. Doskonały kontakt z publicznością od lat doceniany jest regularnie przez organizatorów festiwali żeglarskich, tawern, i klubów oraz eventów firmowych. Spontaniczna błyskotliwa konferansjerka muzyków, spora dawka improwizacji i muzycznego happeningu, tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko w stylu MIETEK FOLK OLSZTYN.

sponsorzy i partnerzy:

PortLogoSponsor 02 PortLogoSatoria 04 PortLogoSponsor 01 

logo

pobrane

patronat medialny:

PortLogoSponsor 03


 

WSTĘP WOLNY

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl