Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

 

 

2018
Ogólnopolski Festiwal Śpiewających Szkół
DAWID KWIATKOWSKIkup bilet
12 maja 2018 godz. 16:00 (koncert o 19:30)

kwiatkowski2W tym roku po raz pierwszy festiwal będzie miał charakter ogólnopolski. Po wielu latach działalności stał on się bardzo znany wśród młodych wokalistów z całej Polski. Firma Art – Impresariat, współorganizator festiwalu, przeprowadzi eliminacje, które odbędą się w szkołach.

Na zakończenie festiwalu wystąpi gwiazda wieczoru, niezwykle popularny wśród młodych ludzi, wokalista Dawid Kwiatkowski, który nie tylko bardzo intensywnie koncertuje ze swoim zespołem, ale także obecnie jest jurorem i trenerem wokalnym w programie THE VOICE KIDS w TVP2.

Dawid Kwiatkowski to 21 - letni wokalista, autor tekstów, kompozytor. Największe odkrycie muzyczne 2013 roku. Najgłośniejszy debiut dekady i najbardziej pożądana, młoda osoba polskiej sceny muzycznej, głos młodego pokolenia, idol nastolatek.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury, współoganizator: Art Impresariat

Impreza biletowana:
-
przedsprzedaż: 20 złotych
-
w dniu koncertu: 30 złotych

Bilety do kupienia w siedzibie WCK przy ul. Działdowskiej 6: w pon., wt., pt. 8.00 - 16.00, śr., czw. 8.00 - 19.00, w ostatni piątek przed koncertem 8:00 - 14.00, a także na www.biletyna.pl i www.ticketmaster.pl.

ZAPOWIEDŹ >

KONKURS NA PLAKAT >

 

 
Wolski Teatr Letni
OSIECKA PO MĘSKU
13 maja 2018 godz. 19:00

 

osiecka„Osiecka po męsku” to tytuł koncertu, a zarazem koncertowa płyta, wypełniona odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów („Nim wstanie dzień”, „Kołysanka dla okruszka”, „A ja wolę moją mamę”, „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”) i piosenek mało znanych („Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”).

Marcin Januszkiewicz jest aktorem, więc rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”. Nie ulega jednak terrorowi interpretacji, bo wie, że czasem tekst piosenki służy do zabawy; jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu.
„Osiecka po męsku” to – jak sam tytuł wskazuje – dzieło odległe od szkolnej poprawności, bliższe awanturniczemu duchowi wrocławskiego święta tukanów. Muzycznie nowoczesne i przebojowe, a lirycznie – dokładnie takie, jak trzeba, by wzruszać, śmieszyć i rozbrajać świat ironią.

SKŁAD ZESPOŁU:
Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita – instrumenty klawiszowe
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
Bartek Alber – gitara
Piotr Domagalski - bas

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Izabela Kniaź i Oskar Jasiński
JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE
20 maja 2018 godz. 19:00

Izabela Kniaz webKoncert "Już nie zapomnisz mnie" to muzyczna podróż do magicznych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. W programie znajdą się komiczne, romantyczne i nostalgiczne piosenki legend polskiej sceny muzycznej, takie jak m.in.: "Miłość ci wszystko wybaczy", "Ada to nie wypada", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" w nowych aranżacjach. Podczas koncertu usłyszymy wybitnych artystów występujących w Polsce i zagranicą: sopranistkę Izabelę Kniaź i tenora Oskara Jasińskiego z towarzyszeniem muzycznego zespołu kameralnego.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
EDYTA BARTOSIEWICZ
kup biletACOUSTIC TRIO
19 maja 2018 godz. 20:00

Bartosiewicz webKompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. 16 piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Poza karierą solową gościła także w nagraniach takich wykonawców jak: Róże Europy, Wojciech Waglewski, Acid Drinkers, Hey czy Kazik Staszewski.

Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem Love. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. Sen(1994) to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniosł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Następna płyta Szok’n’Show (1995) j, pokryła się podwójną platyną , a kolejne albumy : 'Dziecko' (1997) i 'Wodospady'(1998) tylko potwierdziły wysoką pozycję Artystki na polskiej scenie muzycznej.

Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence 'Trudno tak' czy wspólny występ z Myslovitz w utworze 'Chciałbym umrzeć z miłości' w trakcie jubileuszu z okazji 10-lecia zespołu. W 2010 r. Artystka zagrała jako headliner na ORANGE WARSAW FESTIVAL, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. 'Renovatio'. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, sprzedała sie w platynowym nakładzie. Ostatnim wydawnictwem w dorobku Artystki jest dwupłytowy album Love&more... Składa się z reedycji płyty Love oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak Opowieść, Pomyśl o mnie czy Niewinność (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały. 19 maja, w Warszawie, Edyta Bartosiewicz wystąpi z projektem Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Impreza biletowana:
- proscenium: 80 złotych
- środkowy sektor: 40 złotych
- boczny sektor: 25 złotych

Bilety do kupienia w siedzibie WCK przy ul. Działdowskiej 6: w pon., wt., pt. 8.00 - 16.00, śr., czw. 8.00 - 19.00, w ostatni piątek przed koncertem 8:00 - 14.00, a także na www.biletyna.pl i www.ticketmaster.pl.

KONKURS NA PLAKAT >

 
Inauguracja sezonu w Amfiteatrze
KAYAH THE BEST
6 maja 2018 godz. 18:00

KAYAH webW czasie koncertu KAYAH THE BEST usłyszymy same największe i najbardziej znane przeboje Artystki takie jak:
„Supermenka”, „Na językach”, „Testosteron”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie, śpij”,
„Za późno”, „Po co”, „Podatek od miłości” etc. w bardzo tanecznych aranżacjach.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny. 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl