Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

 

 

2018
Ogólnopolski Festiwal Śpiewających Szkół
DAWID KWIATKOWSKIkup bilet
12 maja 2018 godz. 16:00 (koncert o 19:30)

kwiatkowski2W tym roku po raz pierwszy festiwal będzie miał charakter ogólnopolski. Po wielu latach działalności stał on się bardzo znany wśród młodych wokalistów z całej Polski. Firma Art – Impresariat, współorganizator festiwalu, przeprowadzi eliminacje, które odbędą się w szkołach.

Na zakończenie festiwalu wystąpi gwiazda wieczoru, niezwykle popularny wśród młodych ludzi, wokalista Dawid Kwiatkowski, który nie tylko bardzo intensywnie koncertuje ze swoim zespołem, ale także obecnie jest jurorem i trenerem wokalnym w programie THE VOICE KIDS w TVP2.

Dawid Kwiatkowski to 21 - letni wokalista, autor tekstów, kompozytor. Największe odkrycie muzyczne 2013 roku. Najgłośniejszy debiut dekady i najbardziej pożądana, młoda osoba polskiej sceny muzycznej, głos młodego pokolenia, idol nastolatek.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury, współoganizator: Art Impresariat

Impreza biletowana:
-
przedsprzedaż: 20 złotych
-
w dniu koncertu: 30 złotych

Bilety do kupienia w siedzibie WCK przy ul. Działdowskiej 6: w pon., wt., pt. 8.00 - 16.00, śr., czw. 8.00 - 19.00, w ostatni piątek przed koncertem 8:00 - 14.00, a także na www.biletyna.pl i www.ticketmaster.pl.

ZAPOWIEDŹ >

KONKURS NA PLAKAT >

 

 
Wolski Teatr Letni
OSIECKA PO MĘSKU
13 maja 2018 godz. 19:00

 

osiecka„Osiecka po męsku” to tytuł koncertu, a zarazem koncertowa płyta, wypełniona odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów („Nim wstanie dzień”, „Kołysanka dla okruszka”, „A ja wolę moją mamę”, „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”) i piosenek mało znanych („Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”).

Marcin Januszkiewicz jest aktorem, więc rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”. Nie ulega jednak terrorowi interpretacji, bo wie, że czasem tekst piosenki służy do zabawy; jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu.
„Osiecka po męsku” to – jak sam tytuł wskazuje – dzieło odległe od szkolnej poprawności, bliższe awanturniczemu duchowi wrocławskiego święta tukanów. Muzycznie nowoczesne i przebojowe, a lirycznie – dokładnie takie, jak trzeba, by wzruszać, śmieszyć i rozbrajać świat ironią.

SKŁAD ZESPOŁU:
Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita – instrumenty klawiszowe
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
Bartek Alber – gitara
Piotr Domagalski - bas

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Izabela Kniaź i Oskar Jasiński
JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE
20 maja 2018 godz. 19:00

Izabela Kniaz webKoncert "Już nie zapomnisz mnie" to muzyczna podróż do magicznych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. W programie znajdą się komiczne, romantyczne i nostalgiczne piosenki legend polskiej sceny muzycznej, takie jak m.in.: "Miłość ci wszystko wybaczy", "Ada to nie wypada", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" w nowych aranżacjach. Podczas koncertu usłyszymy wybitnych artystów występujących w Polsce i zagranicą: sopranistkę Izabelę Kniaź i tenora Oskara Jasińskiego z towarzyszeniem muzycznego zespołu kameralnego.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
EDYTA BARTOSIEWICZ
kup biletACOUSTIC TRIO
19 maja 2018 godz. 20:00

Bartosiewicz webKompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. 16 piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Poza karierą solową gościła także w nagraniach takich wykonawców jak: Róże Europy, Wojciech Waglewski, Acid Drinkers, Hey czy Kazik Staszewski.

Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem Love. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. Sen(1994) to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniosł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Następna płyta Szok’n’Show (1995) j, pokryła się podwójną platyną , a kolejne albumy : 'Dziecko' (1997) i 'Wodospady'(1998) tylko potwierdziły wysoką pozycję Artystki na polskiej scenie muzycznej.

Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence 'Trudno tak' czy wspólny występ z Myslovitz w utworze 'Chciałbym umrzeć z miłości' w trakcie jubileuszu z okazji 10-lecia zespołu. W 2010 r. Artystka zagrała jako headliner na ORANGE WARSAW FESTIVAL, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. 'Renovatio'. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, sprzedała sie w platynowym nakładzie. Ostatnim wydawnictwem w dorobku Artystki jest dwupłytowy album Love&more... Składa się z reedycji płyty Love oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak Opowieść, Pomyśl o mnie czy Niewinność (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały. 19 maja, w Warszawie, Edyta Bartosiewicz wystąpi z projektem Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Impreza biletowana:
- proscenium: 80 złotych
- środkowy sektor: 40 złotych
- boczny sektor: 25 złotych

Bilety do kupienia w siedzibie WCK przy ul. Działdowskiej 6: w pon., wt., pt. 8.00 - 16.00, śr., czw. 8.00 - 19.00, w ostatni piątek przed koncertem 8:00 - 14.00, a także na www.biletyna.pl i www.ticketmaster.pl.

KONKURS NA PLAKAT >

 
DZIEŃ RODZINY NA WOLI
26 maja 2018 godz. 12:00

DSC 0166wMoc zabawy dla całej Rodziny - gry i konkursy z nagrodami, dmuchańce, występy artystyczne.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury, Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny. 
WOLSKI KOROWÓD
27 maja 2018 godz 14:00 - 19:00

Wolski Korowod 2017 14 3Święto organizacji i instytucji działających dla mieszkanek i mieszkańców na Woli. Impreza będzie miała miejsce w Parku im. gen. Józefa Sowińskiego. Będzie nawiązywać do wolskich tradycji i dziedzictwa, m.in. do słynnego Kercelaka, czyli bazaru na Woli.

W programie m.in:
Miasteczko namiotowe organizacji, instytucji i firm działających na terenie Woli 14:00-18:00

Występy młodych talentów Woli w Amfiteatrze 18:00 - 19:00
Piknik rodzinny z: konkursami i quizami z nagrodami, bezpłatnymi poradami i badaniami, grami sportowymi, warsztatami kulinarnymi z Jakubem Kuroniem, wolską grą miejską, pysznym warszawskim jedzeniem i mnóstwem innych atrakcji.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury, Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Wstęp wolny.

 
Inauguracja sezonu w Amfiteatrze
KAYAH THE BEST
6 maja 2018 godz. 18:00

KAYAH webW czasie koncertu KAYAH THE BEST usłyszymy same największe i najbardziej znane przeboje Artystki takie jak:
„Supermenka”, „Na językach”, „Testosteron”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie, śpij”,
„Za późno”, „Po co”, „Podatek od miłości” etc. w bardzo tanecznych aranżacjach.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny. 
KONCERT LAUREATÓW
XXXVIII PRZEGLĄDU AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH
10 czerwca 2018 godz. 16:00

PAZA 0342Od 38 lat w maju odbywa się Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych o zasięgu województwa mazowieckiego. Trwa 5 dni. Przegląd cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością wśród uczestników. Wykonawcy przygotowują specjalne programy, które są oceniane przez profesjonalne jury. W przeglądzie prezentują się zespoły seniorów, dzieci i młodzieży szkolnej. Różnorodność uczestników pozwala na wyodrębnienie kilku kategorii: wokalnej, chóralnej, folklorystycznej, tanecznej, teatralnej, kabaretowej. Podczas koncertu laureatów będzie można zobaczyć i podziwiać wykonawców nagrodzonych i wyróżnionych w czasie konkursu.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 

 
WYNAJEM, IMPREZA BILETOWANA
YES! support: SBB
3 czerwca 2018 godz. 17:30

yesSBB zagra przed YES! Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka – SBB - wystąpi przed grupą Yes, w której skład wchodzą legendarne postacie rocka progresywnego – Jon Anderson, Trevor Rabin i Rick Wakeman. Do tego wyjątkowego wydarzenia dojdzie już 3 czerwca w warszawskim Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego. Na koncert zaprasza agencja Knock Out Productions.
Progresywną ucztę w czerwcowy wieczór w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego rozpocznie SBB. Zespół w klasycznym, trzyosobowym, składzie zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojego bogatego dorobku. Przed publicznością wystąpią Józef Skrzek (śpiew, klawisze, gitara basowa), harmonijka ustna), Apostolis Anthimos (gitara, perkusja, perkusjonalia, klawisze) i Jerzy "Keta" Piotrowski (perkusja).
Autorzy "Close To The Edge" i "Za Linią Horyzontu" po raz pierwszy pojawią się na wspólnym koncercie. Bez wątpienia 3 czerwca fanów progresywnego rocka czeka prawdziwa uczta, której żaden miłośnik gatunku nie może przegapić

Organizator: Agencja Knock Out Productions

Impreza biletowana:

Bilety: 229 zł. - przedsprzedaż; 250 zł. - w dniu koncertu.

Bilety na koncert dostępne na: sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie), www.eventim.pl

 
KABARET HRABIkup bilet
GDY POWIESZ: "TAK"
16 czerwca 2018 godz. 20:00

IMG 0148.jpegHRABIGdy powiesz: „TAK” Gdy powiesz: „Nie” – ominie Cię widok zwleczonego i potarganego faceta na twojej kanapie. Ominie Cię jej wieczne narzekanie i zajęta w strategicznych chwilach łazienka. Przemyśl to! Jeszcze możesz rzucić welonem, krawatem… czym tam chcesz i gnać przed siebie ile sił. Ku wolności, ku pustce. Ale, gdy powiesz: „Tak” – otworzy się przed Tobą nowa przestrzeń. Ogromna i pełna przygód. Przecież tam jest fajnie, miło, ciepło… Ona będzie przy Tobie zawsze, gdy się obudzisz. Wstanie, kawy naparzy, jajecznicę na pomidorach zrobi. Mało? Przytuli się. Mało? Dziewczyno – on będzie zawsze zalegał w łóżku w czasie, gdy Ty w kuchni jajecznicę na pomidorach będziesz robić. Czy to nie szczęście właśnie? Podarujcie sobie tę chwilę nieuwagi i pobierajcie się. A nawet, jeśli się rozwód zdarzy, bo wiadomo, że człowiek w krzakach zagapić się może, to z rozwodu mogą być dwa śluby! Czyli zysk. Hrabi zajmuje stanowisko. Ślub – TAK.

GRAJĄ:

 • Joanna Kołaczkowska – kelnerka Zosia, panna młoda Helena, baba którą dusi mąż i weselny potwór (ciocia Ela)
 • Dariusz Kamys – wodzirej Remigiusz, pan młody Wojciech i pijany weselnik
 • Tomasz Majer – kamerzysta, pan młody Wojciech, chłop który dusi babę i pijany weselnik
 • Łukasz Pietsch – pianista i kolega pana młodego

zespół weselny BON TON w składzie:

 • Waldemar Franczyk – instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe.
 • Karol Pietsch – perkusja Najmłodszy z klanu Pietschów.
 • Grzegorz Piotrowski – gitara Producent muzyczny i muzyk sesyjny.
 • Bartek Pietsch – bas Należy do klanu Pietschów.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Impreza biletowana:

Ceny biletów w przedsprzedaży:

 • proscenium: 60 złotych,
 • środkowy sektor: 45 złotych,
 • boczne sektory: 30 złotych

Ceny biletów w dniu koncertu:

 • proscenium: 70 złotych,
 • środkowy sektor: 55 złotych,
 • boczne sektory: 40 złotych

Bilety do kupienia w siedzibie WCK przy ul. Działdowskiej 6: w pon., wt., pt. 8.00 - 16.00, śr., czw. 8.00 - 19.00, w ostatni piątek przed koncertem 8:00 - 14.00, a także na www.biletyna.pl i www.ticketmaster.pl. 
Wolski Teatr Letni
LA DOLCE VITA
26 sierpnia 2018 godz. 19:00 - 21:00

LA DOLCE VITAW spektaklu teatralnym "La Dolce Vita" usłyszymy najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji aktora musicalowego z Rzymu, Nicola Palladiniego, z towarzyszeniem zespołu muzycznego. Widzowie zostaną zaproszeni w muzyczną podróż przez historię włoskiej piosenki, dobrze znaną polskiemu odbiorcy.

Widzowie usłyszą takie szlagiery jak: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma Maria", "Baila Morena", "Mambo Italiano","Quando, quando quando", "Buonasera Signorina", "Arrivederci Roma", "Ciao, Ciao Bambina", „Tornero’’, „Parole Parole” czy ''Nie płacz kiedy odjadę".

Projekt "La Dolce Vita" jest kompilacją utworów użytych z powodzeniem w cieszących się ogromną popularnością spektaklach "Ciao Ciao Bambina" i "d:Amore".

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Wolski Teatr Letni
ULICA SZARLATANÓW
24 czerwca 2018 godz. 15:00

 

Foto Łukasz Borkowski„Ulica Szarlatanów” to przedstawienie muzyczne oparte na poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Spektakl powstał z okazji 50 – rocznicy śmierci poety. Premiera miała miejsce w 2003 roku, od tego czasu przedstawienie cieszy się ogromną popularnością do dnia dzisiejszego.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski
Muzyka: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Ewa Kornecka, Grzegorz Turnau, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Paweł Mykietyn, Stanisław Syrewicz, Marek Grechuta.
Aranżacje: Jerzy Satanowski, Hadrian Filip Tabęcki, Wojciech Zieliński, Henryk Miśkiewicz. Włodzimierz Korcz.

Udział biorą: Zbigniew Zamachowski, Magdalena Piotrowska, Joanna Lewandowska, Dorota Osińska, Margita Ślizowska, Arkadiusz Brykalski, Wojciech Brzeziński z towarzyszeniem „Kameleon Kwintet” – pod kierunkiem Hadriana Filipa Tabęckiego.

Półtoragodzinny spektakl to kalejdoskop nastrojów; od wyzwalającego śmiechu do gorzkiej refleksji, opowiadający o losie artysty – boskiego Szarlatana – pełen autoironii i dystansu, poprzetykany kilkoma utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu – to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu, ale także najkrótsze określenie poezji Gałczyńskiego.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
FESTIWAL ORKIESTR WOJSKOWYCH
22 czerwca 2018 godz. 19:00


zdjecie promo FOWwebFestiwal Orkiestr Wojskowych Warszawa 2018
W dniach 22-23 czerwca 2018 roku odbędzie się piąta edycja Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2018. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć koncerty sceniczne orkiestr wojskowych w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego na Woli i w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona na Bemowie oraz na Scenie Letniej w Starych Babicach. Tegorocznymi uczestnikami tego wydarzenia będą orkiestry wojskowe z Torunia, Krakowa i Koszalina, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego i żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Wojskowi muzycy podczas koncertów zagrają nie tylko utwory marszowe, ale można będzie także posłuchać rockowych i popowych przebojów w wyjątkowych aranżacjach na orkiestrę dętą. Festiwal organizuje Dowództwo Garnizonu Warszawa wraz Zarządem Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy i Wolskim Centrum Kultury. Głównym założeniem festiwalu jest popularyzacja tradycji orkiestr wojskowych, promocja muzyki nawiązującej do tradycji oręża polskiego oraz promocja obronności
i kreowanie pozytywnego wizerunku wojska. Tegoroczna edycja festiwalu będzie
w swojej treści dedykowana 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Plan Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2018 przedstawia się następująco:
22 czerwca (piątek) Amfiteatr Park Sowińskiego, godz. 19.00
koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej Toruń
23 czerwca (sobota) Amfiteatr Bemowo, godz. 18.00
koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa i Orkiestry Wojskowej z Koszalina
23 czerwca (sobota) Scena Letnia gmina Stare Babice, godz. 18.00
koncert Orkiestry Wojskowej Toruń.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
WYNAJEM
SPRAGNIENI LATA
21 lipca 2018 godz. 18:00

Spragnieni Lata Cydr Lubelski 2018 pionCydr Lubelski Spragnieni Lata - cykl plenerowych koncertów, prezentujących najnowsze projekty polskich muzyków. W ciągu 4 lat odbyło się 6 edycji trasy w 23 polskich miastach. W 40 koncertach wzięło udział 30 artystów i ponad 100-tysięczna publiczność. W 2017 na cydrowej scenie zagrali Iza Lach, Bovska i Dwa Sławy. Do tej pory w projekt zaangażowali się Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings, Gooral, Natalia Grosiak, Krzysztof Zalef Zalewski.
W tym roku podczas 7 edycji zabrzmi hip-hop podrasowany jazzowymi klimatami w wydaniu Bitaminy, bardzo osobisty soul z nowego krążka Kasi Lins, alternatywny pop Marceliny oraz zaskakujący duet Smolik/Kev Fox. Tegoroczna trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata startuje 14 lipca we Wrocławiu. Potem Zagości w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Lublinie.
Więcej: https://www.facebook.com/CydrLubelski/ oraz http://spragnienilata.pl

Organizator: Agencja Koncertowa yMusic

Wstęp wolny

 

 
23 TURNIEJ TANCA
IMPREZA BILETOWANA
VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR BURMISTRZA DZIELNICY WOLA m.st. WARSZAWY "WIWAT WAKACJE 2018"
23 czerwca 2018 godz. 11:00 - 21:00

IMG 5109Wolskie Centrum Kultury oraz Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Mazowiecki zapraszają jak co roku na VII Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Woli m. st. Warszawy – „Wiwat wakacje 2018” . Impreza odbędzie się 23 czerwca 2018 w godzinach 10.00 – 21.00. Tancerze będą rywalizować na deskach Amfiteatru Parku Sowińskiego w przepięknej scenerii.
Na parkiecie zmierzą się pary taneczne w tańcu towarzyskim – dzieci i młodzież oraz dorośli we wszystkich kategoriach wiekowych (do 9, 10-11, 12-13, 14-15 lat oraz powyżej 15 roku życia) i w różnych klasach tanecznych. Uczestnikami będą reprezentanci klubów i szkół tańca zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym z województwa mazowieckiego, z miast z terenu całej Polski oraz pary zagraniczne.
Rywalizację taneczną par oceniać będzie profesjonalne jury, składające się z 10 sędziów. O końcowym wyniku decydowała będzie prezentacja tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota, quick stepa oraz latynoamerykańskich: samby, cha-cha, rumby, paso doble i jive'a. Jury będzie brało pod uwagę dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, charakter tańca, ogólny wyraz artystyczny. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i niespodzianki. Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Wolskie Centrum KulturyPolskie Towarzystwo Taneczne - Okręg Mazowiecki.

Bilety: 30 złotych, 30 złotych za styl/ kombinację od osoby.

Bilety do kupienia w siedzibie WCK przy ul. Działdowskiej 6: w pon,wt, pt. 8.00 -16.00, śr., czw. 8.00-19.00, w ostatni piątek przed koncertem 8:00-14.00, a także na www.biletyna.pl.

PTTlogo           

 
Cygański Teatr Muzyczny Terno
POD GOŁYM NIEBEM
17 czerwca 2018 godz. 18:00


 DSC0132.JPG TERNO17 czerwca na scenie Amfiteatru Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego zobaczymy spektakl muzyczny grupy TERNO Pod gołym niebem. TERNO tworzą znakomici artyści romscy: muzycy, wokaliści i tancerze. Artyści zaprezentują bogaty repertuar oryginalnych lirycznych i dramatycznych pieśni, romansów romskich i brawurowych tańców.
Spektakl utrzymany będzie w klimacie cygańsko – bałkańskim. Bałkański charakter zaakcentuje gość specjalny - zespół BUBLICZKI, kapela hulaszczo – muzyczna, która miesza bałkańską energię i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Wolski Teatr Letni
DEMAKIJAŻ
czyli nie dajmy się wydoić
8 lipca 2018 godz. 19:00

DEMAKIJAZwebCzy kobietę po 40-tce coś jeszcze czeka? Kim jest Fred? I czyją to jest winą? A nie…przepraszam, czy jest wino?… Głowią się nad tym Mała, Blondi i Słodka tocząc rozmowy i snując wspomnienia. Wpadnijcie zobaczyć- ostrzegamy, to czysty kabaret!

Występują: Małgorzata Kiedrzyńska, Karolina Liminowicz, Magda Łęgowska. Scenariusz - Małgorzata Kiedrzyńska, Karolina Liminowicz, Magda Łęgowska. Scenografia - Anita Bucholc- Grabek. Opieka reżyserska - Piotr Tworek.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
KUMARI
Wieczór tańca indyjskiego
30 czerwca 2018 godz. 19:00

13497939 1018901994831088 2336300818466613014 o.jpgBollywoodTeatr Tańca NATARAJA zaprezentuje taneczną opowieść z wykorzystaniem klasycznego, świątynnego tańca bharatanatjam, odissi oraz filmowego tańca bollywood – z elementami indyjskich tańców ludowych w nowoczesnej odsłonie. „Kumari” w sanskrycie znaczy – młoda dziewczyna – i to ona będzie bohaterką i przewodniczką naszego tanecznego spektaklu. Zapraszamy na wieczór z kulturą Indii!

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
PRZYJACIELE BROMBY
Bajki Macieja Wojtyszki na scenie
2 czerwca 2018 godz. 12:00

bromba ulotka A6Spektakl przygotowany w ramach egzaminu studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, pod opieką Prof. Dr Hab. Krzysztofa Orzechowskiego. Brombę znają wszyscy. Ale Nasza Okolica jest zamieszkana przez wiele innych, równie ciekawych stworów. Pciuch listonosz, Gluś reżyser i Kajetan Chrumps detektyw będą głównymi bohaterami trzech młodych reżyserów. Każdy w innym stylu, każdy o czym innym, ale wszędzie będzie kolorowo, będzie, będzie się działo.
W ciągu zaledwie godzinnego spektaklu doświadczymy pościgów, zagadek, wielkich marzeń, rozczarowań, podróży w czasie, ale przede wszystkim mnóstwa poczucia humoru. Zapraszamy! No to Bromba!

Reżyseria: Jan Hussakowski, Jan Jeliński, Michał Rogalski.
Scenografia: Karolina Łucja Bramowicz, Zofia Kochman.
Kostiumy: Karolina Łucja Bramowicz, Aleksandra Anastazja Harasimowicz.
Choreografia: Magdalena Fejdasz.
Muzyka: Ryszard Alzin, Piotr Madej.
Opieka artystyczna: Prof.Dr Hab. Krzysztof Orzechowski.

Występują: Mikołaj Bańko, Marcin Bubółka, Radosław Droźdż, Magdalena Fejdasz, Agata Jakoniuk, Paula Godusławska, Helena Ganjalyan, Weronika Humaj, Łukasz Kornacki, Małgorzata Kowalska, Adrian Koszewski, Aleksandra Matlingiewicz, Bartosz Mikulak, Patrycja Potyralska, Szymon Roszak, Wiktoria Wolańska.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Wolski Teatr Letni
RANNY PTASZEK
29 lipca 2018 godz. 19:00

Ranny ptaszekWEB

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia.
Reżyser zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się szaleńczą jazdą w dół.
Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. Ranny Ptaszek skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze…
„Ranny ptaszek” wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!

Obsada: Barbara Bursztynowicz, Wojciech Wysocki, Tomasz Ciachorowski
reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
scenografia: Stefan Bzdęga, kostiumy: Dorota Kalitowicz, przekład: Mirosław Połatyński
Prapremiera światowa: Londyn, 2011r.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Wolski Teatr Letni
RADOŚĆ ISTNIENIA
22 lipca 2018 godz. 19:00

Radosc istnieniaWEBMiłość się skończyła... Skończyła i co dalej? Któż z nas nie był w takiej sytuacji? Kto nie zastanawiał się, jak dalej żyć? Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź na te pytania znajdą Państwo w spektaklu muzycznym ,,Radość Istnienia”. W tym pełnym wspaniałej piosenki aktorskiej i ekspresyjnego tańca przedstawieniu odnajdziecie siebie samych. Usłyszycie piosenki Jonasza Kofty – w nowych i często zaskakujących aranżacjach. Zobaczycie barwną opowieść o miłości, rozstaniu, radości i przemijaniu. Połączenie wielu gatunków muzycznych – takich jak Chillout, Jazz, Rock, Pop nadaje przedstawieniu uniwersalność i sprawia, że jest to doskonała propozycja na spędzenie romantycznego wieczoru ze Sztuką.

Występują: Hanna Chojnacka - Gościniak, Katarzyna Anzorge. Aranżacje: Paweł Goleń, Piotr Tutka. Choreografia: Małgorzata Fijałkowska. Teksty piosenek: Jonasz Kofta"

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Wolski Teatr Letni
KINO PARADISO
1 lipca 2018 godz. 19:00

1 Kino Paradiso Marylin Monroe WEBSpektakl muzyczny „Kino Paradiso” rozgrywa się w małym kinie. Dzięki magii srebrnego ekranu oraz tajemniczemu projektorowi, który zatrzymuje się podczas najbardziej znanych i cenionych scen muzycznych w filmach od początków dźwiękowej kinematografii aż po lata 90-te XX wieku, na scenie ożywają znane nam postaci - światowe gwiazdy oraz kreowane przez nie kultowe role.
Bawić Was będą oscarowe piosenki dawne i najnowsze, melancholijne tony „Over the rainbow” i roztańczone dźwięki „Deszczowej piosenki”. Powiemy Wam „Good morning”, a swój czar roztoczy Marilyn Monroe, która zapragnie skorzystać z finansowego potencjału Skrzypka na dachu. Nie zapomnimy też o klasyce polskiej piosenki filmowej by wraz z Państwem zanucić filmowe przeboje Warsa, Szpilmana i Petersburskiego…

Scenariusz: Witold Zygmunt Pelka, Reżyseria: Magdalena Gnatowska, Kierownictwo muzyczne oraz aranże: Krzysztof Kołodziej i Dawid Dancewicz, Choreografia i ruch sceniczny: Nadia Mazur
Wystąpią: Ewelina Sobczyk, Beata Kraska, Łukasz Kostka, Witold Pelka z towarzyszeniem zespołu kameralnego TangoStan

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Inauguracja 14 Wolskiej Jesieni Kultury
PECTUS
9 września 2018 godz. 19:00

pectus webPECTUS - powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, to żywa reklama siły rodziny. Zespół składający się z czterech rodzonych braci, Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew występujący na jednej scenie to cztery wulkany energii, cztery strony wrażliwości. Już od ponad dekady na polskiej scenie muzycznej - zrywają publiczność z krzeseł, zdobywając przy okazji kolejne muzyczne nagrody, występując na festiwalach i ciagle koncertując. To twórcy takich przebojów jak “Barcelona", "Jeden Moment”, czy "To co chciałbym Ci dać". Ciągle aktywni i niezwykle twórczy. Ulubieńcy publiczności.

NAGRODY MUZYCZNE:
- Opolskie Debiuty 2007 (PECTUS znalazł się w finałowej dziesiątce, wyłoniony z ponad 600 wykonawców)
- Słowik Publiczności na Sopot Festivalu 2008 za piosenkę „To co chciałbym Ci dać”, 2008 r.
- "Hit Generator" wygrana z piosenką "Jeden Moment" 2009 r.
- Super Jedynka za Debiut Roku na opolskim festiwalu w 2009 roku,
- Brązowa Premiera 2009 za piosenkę "Życie na dystans"
- Złota Płyta za debiutancki album "PECTUS", 2009 r
- Super Jedynka w kategorii "Super Zespół" 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
- Super Jedynka w kategorii "Super Występ" 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
- ZŁOTA PŁYTA za album "Siła Braci" 2013
- ZŁOTA PŁYTA za album "Muzyka z Serca" Kalendarz Dżentelmeni 2014
- ZŁOTA PŁYTA za album “KOBIETY” 2015

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE PECTUS:
- TO, CO CHCIAŁBYM CI DAĆ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- JEDEN MOMENT (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- ŻYCIE NA DYSTANS (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- OCEANY (muz. współkompozytor Tomasz Szczepanik sł. Tomasz Szczepanik) 2010
- BARCELONA (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2012/2013

 

Wstęp wolny

 
SINFONIA VIVA
5 sierpnia 2018 godz. 18:00

viva

Specjalny koncert muzyki klasycznej poświęcony pamięci wydarzeń związanych z Rzezią Woli. Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.

Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk m.in.: Muzyka i Ekran II (2001), Henryk Miśkiewicz Uniesienie (2005), Andrzej Smolik 3 (2006), Zeidler, Niestrawski Musica Sacromontana VII (2013). Za album Pasquale Anfossi Musica Sacromontana IX(2014) otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Nagrodę Fryderyk 2010 orkiestra otrzymała za album Miki Urbaniak Closer. Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
WYNAJEM, IMPREZA BILETOWANA
ROCK IN SUMMER
15 sierpnia 2018 godz. 16:30

rockinsummerRock In Summer powraca! Po trzyletniej przerwie letni festiwal wraca do Parku Sowińskiego! Tegoroczna edycja odbędzie się 15 sierpnia. Na Rock In Summer 2018 zagrają: Nothing But Thieves, Cigarettes After Sex, Borns, Welshly Arms i Sonbird!

 

Więcej informacji >>>

 

Organizator: Go Ahead

 

 
warszawski muzyczny turnus wczasowykup bilet
FALOCHRON
4 sierpnia 2018 godz. 17:00

falochronNie ulega wątpliwości, że w Warszawie cały czas brakuje plenerowych propozycji koncertowych, zwłaszcza w wydaniu elektronicznym, ambientowym i nieco eksperymentalnym. Przestrzeń wolskiego amfiteatru wraz z otoczeniem parkowym sprzyja weekendowemu oddechowi, letniej zadumie i kontemplacji.
Festiwal Falochron chce wypełnić tę lukę - to pierwsza edycja cyklicznego festiwalu przybliżającego różne odmiany współczesnej muzyki elektroakustycznej, ambientowej czy dronowej, prezentując przy tym rozpoznawalnych i cenionych artystów.

Jacaszek - kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

We will fail - to muzyczny alias Aleksandry Grünholz, mieszkającej w Warszawie projektantki, której piękne rysunki zdobią wszystkie trzy z jej albumów, w tym zeszłoroczny podwójny LP “Hand That Heals / Hand That Bites”. Podzielony na dwie części, amorficzny i medytatywny oraz rytmiczny i industrialny, to album, który rozwija jej brzmienie w stronę przestrzeni i większej ilości detali, wciąż łącząc syntezę z nagraniami terenowymi.
We Will Fail występowała m. in. na festiwalach Unsound w Krakowie oraz kanadyjskim Toronto, na Intonal w szwedzkim Malmoe, CTM w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W Londynie wystąpiła w słynnym Cafe OTO.

Piotr Kurek - zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon).
Jest autorem bądź współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), CTM (Berlin) itd.

Auride – pod nazwą tą ukrywa się Wawrzyniec Hłasko, muzyk-amator, od 360 lat w ciemnym pokoju pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Nieślubne dziecko autechre i voigta, roberta milesa i kaszpirowskiego

Organizator: Wolskie Centrum Kultury
Partner: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala

Bilety 20zł.

 
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
Koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec
12 sierpnia 2018 godz. 18:00

orkiestrawebOrkiestra powstała w 1947 r. w Sanoku. Do roku 1976 jej siedzibą był Jarosław. W 1977 r. Orkiestra została przeniesiona do Siedlec, gdzie tradycje muzyki wojskowej sięgają okresu międzywojennego. W 1996 roku, orkiestra garnizonowa zostaje przeformowana w Orkiestrę 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, stając się jej pododdziałem reprezentacyjnym. Od 2002 roku po reorganizacji Orkiestr następuje jej powrót do struktur garnizonowych.
Obecnie swoją działalnością obejmuje całe województwo mazowieckie i podlaskie. Występuje dla wojska i społeczeństwa podczas uroczystości państwowych, wojskowych, miejskich i na uroczystościach rekreacyjno- rozrywkowych. Prezentuje muzykę patriotyczno- historyczną, religijną, poważną i rozrywkową. W szyku marszowym wykonuje efektowną musztrę paradną.
Koncertuje w kościołach oraz na gościnnych scenach innych miast z bogatym repertuarem muzyki polskiej i światowej. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi miasta Siedlce: Miejskim Ośrodkiem Kultury, Centrum Kultury i Sztuki oraz chórami: Katedralnym i Chórem Miasta Siedlce. Orkiestra pełni także funkcje reprezentacyjne, biorąc udział w powitaniach mężów stanu i dowódców wojskowych: w Pałacu Prezydenckim, Sztabie Generalnym Wojska Polskiego oraz w Dowództwie Garnizonu Warszawa.
W 2002 z okazji jubileuszu 55- lecie powstania, orkiestra została uhonorowana dyplomem Ministra Kultury i Sztuki. W roku 2003 na Konkursie Orkiestr Garnizonowych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju zajęła I miejsce prezentując najlepszy program koncertowy, za co została wyróżniona dyplomami i pucharami Ministra Obrony Narodowej. Ma na swoim koncie występy zagraniczne m.in.: w Austrii, Niemczech, Holandii, Słowacji i Łotwie.
Od 01.01.2011 r. orkiestra występuje pod nazwą "Orkiestra Wojskowa w Siedlcach".

W 2013 r. orkiestra wzięła udział w 48 Konkursie Orkiestr Wojska Polskiego w Świeradowie-Zdroju, gdzie zdobyła tytuł laureata konkursu w kategorii koncertu estradowego. A we wrześniu 2017 roku orkiestra została laureatem 52 Konkursu Orkiestr Wojska Polskiego również w Świeradowie-Zdroju.
Obecnie dowódcą - kapelmistrzem jest kpt. Dariusz Kaczmarski.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
MAZOWIECKI DZIEŃ
DZIAŁKOWCA 2018
25 sierpnia 2018 godz. 11:00

Dni Działkowca webOkręg Mazowiecki Polskiego Związku Działkowców zaprasza na uroczysty Mazowiecki Dzień Działkowca 2018  - w programie imprezy mazowieckich działkowców m. in.: występy artystyczne - legendarny zespół Partita, potańcówka z Dj Viką, kiermasze ogrodnicze, pszczelarskie, rękodzielnicze, punkt konsultacji diabetologicznych i wiele innych atrakcji

 

Organizator: Polskiego Związek Działkowców, Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie, Okręg Mazowiecki w Warszawie

Wstęp wolny.

 
FESTIWAL KULTURY WIETNAMSKIEJ
2 września 2018 godz. 11:00 - 20:00

LOGO FESTIWAL WIETNAM WAR 2018 PL webzdj 2 1 webWydarzenie promujące wielokulturowość poprzez sztukę, muzykę i taniec, umożliwiające poznanie bogactwa kultury wietnamskiej. Tego dnia przyozdobiony Park Sowińskiego wypełniony będzie alejami z przysmakami kuchni wietnamskiej, grami i zabawiani wietnamskimi. Będzie można przejechać się rikszą, obejrzeć pokazy sztuk walki, taniec smoka, wystawy stroi wietnamskich, warsztat kulinarny, oraz podziwiać wystawy zdjęć i malarstwa pokazujące mniej znane oblicze Wietnamu. Na scenie Amfiteatru Wolskiego Centrum Kultury wystąpią znamienici artyści wietnamscy prosto z Hanoi, zobaczymy spektakl muzyczny Duo Hanoi, wykonany przez multiinstrumentalistę, kompozytora i wokalistę NGO HONG QUANG, wystąpi także wybitny gitarzysta i kompozytor NGUYEN LE. Festiwal to także okazja by uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski i 73 rocznicę Niepodległości Wietnamu, z tej okazji artyści wietnamscy zaśpiewają znane pieśni polskie oraz gościnnie wystąpi Orkiestra Wojska z Bydgoszczy.

Wstęp wolny

 
Michał Urbaniak presents:
RADIOSTATIK
1 września 2018 godz. 19:30

Poster RADIOSTATIK webLegenda Jazzu Michał Urbaniak z Nowym Muzycznym Odkryciem!
RADIOSTATIK to polsko-amerykański zespół neo-soul, stworzony w Nowym Yorku przez Michała Wróblewskiego, polskiego pianistę i producenta. Michał jest również autorem całej muzyki oraz tekstów piosenek. Ich pierwsza sesja nagraniowa odbyła się w 2016 w MSR Studios w Nowym Yorku . Tu zrodził się pierwszy album “Lucid Dream” z gościnnym udziałem TERENCE BLANCHARD.
Zespół gra muzykę nagrywaną i miksowaną przez Russella Elevado 
- wielokrotnego zdobywcę nagród Grammy. 

Michal Urbaniak - Lider, kompozytor, aranżer, skrzypek, saksofonista; nagrał ponad 60 autorskich albumów, stał się międzynarodową sławą
jazzu po zaproszeniu przez Milesa Davisa do zagrania na słynnej płycie „TUTU”.Odkrywca młodych talentów takich, jak: 
Marcus Miller, Kenny Kirkland, Victor Bailey, Bernard Wright . Pomysłodawca UrbanatorDays.
Podczas koncertu 1 września Radiostatik zaprezentuje swój material z pierwszej płyty a gościnne wystąpi Michal Urbaniak

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny

 
LOKA
15 września 2018 godz. 19:00


LOKA FOTO 1 webPolski zespół muzyczny LOKA został założony w 2012 r. przez Kamila Mikułę (wokal i instrumenty klawiszowe) i Grzegorza Porowskiego (wokal).W zespole występuje także Mirosław Jagielski (gitara).

W 2012 r. zespół otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards 2012, w kategoriach Hit lata oraz Najlepszy debiut za album „Prawdziwe powietrze”. W 2012 r. grupa wystąpiła na festiwalu TOPtrendy w „Koncercie trendy”, konkurując z takimi wokalistkami jak Mika Urbaniak, Kasia Wilk, Hania Stach czy duetem Me Myself And Tego samego roku zespół wydał jeszcze album „Widziałem ciebie”. W kolejnych latach ukazały się takie albumy jak:
w 2013 r. „Oczy miasta”, w 2014 r. album „D.N.A.”, w 2015 r. „Na przekór”, w 2016 r. „Tańczę sam”, w 2017 r. „Atom miłości”.

Wstęp wolny

 
Gala wręczenia nagród 35. konkursu
WARSZAWA W KWIATACH I ZIELENI
16 września 2018 godz. 18:00

WWK logo webPrezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Beata Michalec, mają zaszczyt zaprosić na Galę wręczenia nagród 35. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni 2018”

Galę uświetni koncert Janka Młynarskiego z Zespołem, który wystąpi z repertuarem nawiązującym do przedwojennej rewii „Warszawa w kwiatach”

 

Wstęp wolny

 
WOLA POROZUMIENIA '80
31 sierpnia 2018 godz. 15:00


wola porozumienia3Organizacja obchodów rocznicy ,, Porozumień sierpniowych’’, wydarzeń ,,konstytutywnych,, dla polskiej niepodległości, ma służyć nie tylko przywracaniu pamięci o tych wydarzeniach, ale przede wszystkim afirmowaniu postaw społecznych, które wynikają z takich wartości jak wolność, braterstwo, odpowiedzialność, równość , solidarność.
Należy przypomnieć, że dzień 31 sierpnia jest ustanowionym przez Sejm RP świętem państwowym – Dniem Wolności i Solidarności. Wagę i znaczenie zdarzeń mających swój nie tylko symboliczny, ale nader praktyczny początek w Stoczni Gdańskiej podsumował profesor Zbigniew Brzeziński podczas obchodów ich 25-lecia: ,, Dlaczego Solidarność zwyciężyła? Bo była czymś dużo bardziej znaczącym niż ruchem politycznym, niż związkiem zawodowym, niż nawet chęcią odzyskania niepodległości. Była nie tylko ruchem, ale Duchem – potężną siłą moralną, opartą na wartościach humanistycznych, religijnych i demokratycznych. Była koalicją bez nienawiści klasowej i narodowej, koalicją nie do rozliczania się z przeszłością, ale dla budowy lepszej przyszłości, opartej na pojednaniu społecznym i na pojednaniu z sąsiadami. Ten Duch był źródłem zwycięstwa ,,Solidarności” bodajże najważniejszej udanej rewolucji w historii”.

PROGRAM WYDARZEŃ
WOLA POROZUMIENIA’ 80 :

Park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17
Godz. 15:00 – 20:00 Atmosfera PRL roku 1980 : grupy rekonstrukcyjne MO, ZOMO, ORMO, i SB oraz grupa strajkujących, Kartki deputatowe : na grochówkę, na papier toaletowy i na rajstopy, woda sodowa z saturatora, wata cukrowa oraz pokaz mody z PRL-u.

Godz. 20 00 – AMFITEATR WCK – koncert zespołu ZIPERA
Godz. 21 00 – AMFITEATR WCK – koncert zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY

Wstęp wolny

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl