Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

 

 

warszawski muzyczny turnus wczasowy
FALOCHRON
4 sierpnia 2018 godz. 17:00

falochronNie ulega wątpliwości, że w Warszawie cały czas brakuje plenerowych propozycji koncertowych, zwłaszcza w wydaniu elektronicznym, ambientowym i nieco eksperymentalnym. Przestrzeń wolskiego amfiteatru wraz z otoczeniem parkowym sprzyja weekendowemu oddechowi, letniej zadumie i kontemplacji.
Festiwal Falochron chce wypełnić tę lukę - to pierwsza edycja cyklicznego festiwalu przybliżającego różne odmiany współczesnej muzyki elektroakustycznej, ambientowej czy dronowej, prezentując przy tym rozpoznawalnych i cenionych artystów.

Jacaszek - kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

We will fail - to muzyczny alias Aleksandry Grünholz, mieszkającej w Warszawie projektantki, której piękne rysunki zdobią wszystkie trzy z jej albumów, w tym zeszłoroczny podwójny LP “Hand That Heals / Hand That Bites”. Podzielony na dwie części, amorficzny i medytatywny oraz rytmiczny i industrialny, to album, który rozwija jej brzmienie w stronę przestrzeni i większej ilości detali, wciąż łącząc syntezę z nagraniami terenowymi.
We Will Fail występowała m. in. na festiwalach Unsound w Krakowie oraz kanadyjskim Toronto, na Intonal w szwedzkim Malmoe, CTM w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W Londynie wystąpiła w słynnym Cafe OTO.

Piotr Kurek - zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon).
Jest autorem bądź współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), CTM (Berlin) itd.

Auride – pod nazwą tą ukrywa się Wawrzyniec Hłasko, muzyk-amator, od 360 lat w ciemnym pokoju pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Nieślubne dziecko autechre i voigta, roberta milesa i kaszpirowskiego

Organizator: Wolskie Centrum Kultury
Partner: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala

Bilety 20zł.

 
SINFONIA VIVA
5 sierpnia 2018 godz. 18:00

viva

Specjalny koncert muzyki klasycznej poświęcony pamięci wydarzeń związanych z Rzezią Woli. Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.

Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk m.in.: Muzyka i Ekran II (2001), Henryk Miśkiewicz Uniesienie (2005), Andrzej Smolik 3 (2006), Zeidler, Niestrawski Musica Sacromontana VII (2013). Za album Pasquale Anfossi Musica Sacromontana IX(2014) otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Nagrodę Fryderyk 2010 orkiestra otrzymała za album Miki Urbaniak Closer. Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
Koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec
12 sierpnia 2018 godz. 18:00

orkiestrawebOrkiestra powstała w 1947 r. w Sanoku. Do roku 1976 jej siedzibą był Jarosław. W 1977 r. Orkiestra została przeniesiona do Siedlec, gdzie tradycje muzyki wojskowej sięgają okresu międzywojennego. Przed wojną była tu Orkiestra 22 Pułku Piechoty, która brała udział w uroczystości wręczenia pułkowi sztandaru w dniu 3.11.1922 r. przez marszałka Józefa Piłsudskiego.
W 1996 roku, orkiestra garnizonowa zostaje przeformowana w Orkiestrę 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, stając się jej pododdziałem reprezentacyjnym. Od 2002 roku po reorganizacji Orkiestr następuje jej powrót do struktur garnizonowych.

Obecnie swoją działalnością obejmuje całe województwo mazowieckie i podlaskie. Występuje dla wojska i społeczeństwa podczas uroczystości państwowych, wojskowych, miejskich i na uroczystościach rekreacyjno- rozrywkowych. Prezentuje muzykę patriotyczno- historyczną, religijną, poważną i rozrywkową. W szyku marszowym wykonuje efektowną musztrę paradną, którą obecnie prowadzi tamburmajor st. chor. szt. Karol Czyźewski.
Koncertuje w kościołach oraz na gościnnych scenach innych miast z bogatym repertuarem muzyki polskiej i światowej.

 

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
WYNAJEM, IMPREZA BILETOWANA
ROCK IN SUMMER
15 sierpnia 2018

rockinsummerRock In Summer powraca! Po trzyletniej przerwie letni festiwal wraca do Parku Sowińskiego! Tegoroczna edycja odbędzie się 15 sierpnia. Na Rock In Summer 2018 zagrają: Nothing But Thieves, Cigarettes After Sex, Borns, Welshly Arms i Sonbird!

 

Więcej informacji >>>

 

Organizator: Go Ahead

 

 
MAZOWIECKI DZIEŃ
DZIAŁKOWCA 2018
25 sierpnia 2018 godz. 11:00

Dni Działkowca webOkręg Mazowiecki Polskiego Związku Działkowców zaprasza na uroczysty Mazowiecki Dzień Działkowca 2018  - w programie imprezy mazowieckich działkowców m. in.: występy artystyczne - legendarny zespół Partita, potańcówka z Dj Viką, kiermasze ogrodnicze, pszczelarskie, rękodzielnicze, punkt konsultacji diabetologicznych i wiele innych atrakcji

 

Organizator: Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Działkowców

Wstęp wolny.

 
Wolski Teatr Letni
LA DOLCE VITA
26 sierpnia 2018 godz. 19:00 - 21:00

LA DOLCE VITAW spektaklu teatralnym "La Dolce Vita" usłyszymy najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji aktora musicalowego z Rzymu, Nicola Palladiniego, z towarzyszeniem zespołu muzycznego. Widzowie zostaną zaproszeni w muzyczną podróż przez historię włoskiej piosenki, dobrze znaną polskiemu odbiorcy.

Widzowie usłyszą takie szlagiery jak: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma Maria", "Baila Morena", "Mambo Italiano","Quando, quando quando", "Buonasera Signorina", "Arrivederci Roma", "Ciao, Ciao Bambina", „Tornero’’, „Parole Parole” czy ''Nie płacz kiedy odjadę".

Projekt "La Dolce Vita" jest kompilacją utworów użytych z powodzeniem w cieszących się ogromną popularnością spektaklach "Ciao Ciao Bambina" i "d:Amore".

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl