Wolskie Centrum Kultury Amfiteatr W parku Sowinskiego
 
menu

 

 

WYNAJEM
SPRAGNIENI LATA
21 lipca 2018 godz. 18:00

Spragnieni Lata Cydr Lubelski 2018 pionCydr Lubelski Spragnieni Lata - cykl plenerowych koncertów, prezentujących najnowsze projekty polskich muzyków. W ciągu 4 lat odbyło się 6 edycji trasy w 23 polskich miastach. W 40 koncertach wzięło udział 30 artystów i ponad 100-tysięczna publiczność. W 2017 na cydrowej scenie zagrali Iza Lach, Bovska i Dwa Sławy. Do tej pory w projekt zaangażowali się Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings, Gooral, Natalia Grosiak, Krzysztof Zalef Zalewski.
W tym roku podczas 7 edycji zabrzmi hip-hop podrasowany jazzowymi klimatami w wydaniu Bitaminy, bardzo osobisty soul z nowego krążka Kasi Lins, alternatywny pop Marceliny oraz zaskakujący duet Smolik/Kev Fox. Tegoroczna trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata startuje 14 lipca we Wrocławiu. Potem Zagości w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Lublinie.
Więcej: https://www.facebook.com/CydrLubelski/ oraz http://spragnienilata.pl

Organizator: Agencja Koncertowa yMusic

Wstęp wolny

 

 
Wolski Teatr Letni
RADOŚĆ ISTNIENIA
22 lipca 2018 godz. 19:00

Radosc istnieniaWEBMiłość się skończyła... Skończyła i co dalej? Któż z nas nie był w takiej sytuacji? Kto nie zastanawiał się, jak dalej żyć? Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź na te pytania znajdą Państwo w spektaklu muzycznym ,,Radość Istnienia”. W tym pełnym wspaniałej piosenki aktorskiej i ekspresyjnego tańca przedstawieniu odnajdziecie siebie samych. Usłyszycie piosenki Jonasza Kofty – w nowych i często zaskakujących aranżacjach. Zobaczycie barwną opowieść o miłości, rozstaniu, radości i przemijaniu. Połączenie wielu gatunków muzycznych – takich jak Chillout, Jazz, Rock, Pop nadaje przedstawieniu uniwersalność i sprawia, że jest to doskonała propozycja na spędzenie romantycznego wieczoru ze Sztuką.

Występują: Hanna Chojnacka - Gościniak, Katarzyna Anzorge. Aranżacje: Paweł Goleń, Piotr Tutka. Choreografia: Małgorzata Fijałkowska. Teksty piosenek: Jonasz Kofta"

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 
Wolski Teatr Letni
RANNY PTASZEK
29 lipca 2018 godz. 19:00

Ranny ptaszekWEB

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia.
Reżyser zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się szaleńczą jazdą w dół.
Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. Ranny Ptaszek skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze…
„Ranny ptaszek” wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!

Obsada: Barbara Bursztynowicz, Wojciech Wysocki, Tomasz Ciachorowski
reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
scenografia: Stefan Bzdęga, kostiumy: Dorota Kalitowicz, przekład: Mirosław Połatyński
Prapremiera światowa: Londyn, 2011r.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny.

 


 
 

zobacz także:

Wolskie Centrum Kultury >
Urząd Dzielnicy Wola >

Amfiteatr w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17, 01-128 Warszawa
www.amfiteatr.okwola.pl

Wolskie Centrum Kultury
ul. Obozowa 85 , 01-425 Warszawa
tel. (22)836 22 15, (22)836 44 72, fax (22)837 36 22
www.wck-wola.pl
, sekretariat@wck-wola.pl